Duathlon w Skokach. W biegu i na rowerach rywalizowali na leśnej trasie

Arkadiusz Dembiński
Duathlon odbył się w Skokach. Zawodnicy rywalizowali w biegu i na rowerach, pokonując leśną trasę biegnącą w okolicy miasta.

W niedzielę, 15 sierpnia, lasy okalające Skoki stały się miejscem rywalizacji zawodników startujących w cyklu imprez duathlonowych.

Startujący rywalizowali w biegu i na rowerach na leśnych ścieżkach w gminie Skoki.

Dystans 5 kilometrów biegu, 15 kilometrów na rowerze i znów 3 kilometrów biegu można było pokonać samemu lub też wymieniając się - jedna osoba biegnie, druga jedzie na rowerze.

Trasę najszybciej pokonał reprezentujący barwy Merx Team Wągrowiec, a mieszkający w Murowanej Goślinie Piotr Klupczyński.

Pokonanie całej trasy zajęło mu godzinę, 6 minut i 46 sekund.

Piotr Klupczyńskie to osoba doskonale znana w środowisku sportowym w Wągrowcu. To on wygrał między innymi odbywający się w minionym roku bieg Tropem Wilczym. Stawał także na podium zawodów triathlonowym w całym regionie.

Wśród kobiet najszybsza była Joanna Guzik z Nowego Tomyśla. Trasę pokonała w czasie 1:22:30.

Jeśli chodzi o mieszkańców powiatu wągrowieckiego najszybszy był Paweł Stoś z Wągrowca. Pokonanie trasy zajęło mu godzinę, 14 minut i 53 sekund.

Jeśli chodzi o sztafety najszybszy był duet Arkadiusz Blacharski - Mariusz Nowak. Trasę pokonali w godzinę 7 minut i 27 sekund .