Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

II Festyn Rodzinny w Damasławku zakończony, ekologia na pierwszym miejscu! [video]

Robert Pilachowski
Robert Pilachowski
Wideo
od 16 lat
W niedzielę, 9 listopada, w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, odbył się II Festyn Rodzinny. Podczas wydarzenia, rozdano nagrody w konkursie ekologicznym i wkopano pamiątkową tablicę w przestrzeni ekologicznej, która powstaje na terenie szkoły. Ale atrakcji było więcej!

W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza zorganizowano kolejną edycję Festynu Rodzinnego w Damasławku. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs "Najpiękniejsze drzewo leśne". Nie zabrakło również gier i zabaw edukacyjnych. Swoje stoisko miało również Nadleśnictwo Durowo, które było jednym z organizatorów wydarzenia.

Państwowe Lasy pomogły w organizacji

Zostaliśmy zaproszeni przez gminę Damasławek, żebyśmy uczestniczyli w otwarciu klasy leśnej. Gmina starała się o dofinansowanie z Państwowego Gospodarstwa Leśnego na utworzenie takiego skwerku ekologiczno-edukacyjnego, w którym posadzono między innymi drzewa, powstaną jeszcze różne tablice edukacyjne, gry i wiaty. My dzisiaj, z okazji tego festynu, zorganizowaliśmy różne stanowiska, zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, z którego chętnie korzystają nawet dorośli, którzy sprawdzają swoją wiedzę o lesie.

- mówiła Maria Łakoma z Nadleśnictwa Durowo

Program Klasa z Drewna

Dzisiaj w Damasławku odbywa się festyn ekologiczny, w ramach którego zakończyliśmy Program Klasa z Drewna, który był współfinansowany przez Lasy Państwowe. Dzięki temu programowi powstała przestrzeń koło szkoły, która jest przede wszystkim zazieleniona, posiada, tablice informacyjne oraz gry ekologiczne. Ułatwi nam, to edukację ekologiczną wśród uczniów, a poza tym na pewno uatrakcyjni teren przyszkolny i stworzy ciekawe miejsce do przebywania podczas przerw

- mówiła dyrektor ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto