MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Interwencja straży pożarnej przy ul. Wegnera w Wągrowcu. Zgłoszono ulatnianie się gazu.

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Interwencja straży pożarnej w sprawie rozszczelnienia urządzenia gazowego przy ul. Wegnera w Wągrowcu
Interwencja straży pożarnej w sprawie rozszczelnienia urządzenia gazowego przy ul. Wegnera w Wągrowcu Arkadiusz Przybylski
Rozszczelnienia urządzeń gazowych, to niebezpieczne zdarzenia. Należy wiedzieć, jak reagować i kogo wezwać. Straż pożarna musiała interweniować w tej sprawie w czwartek, 18 kwietnia, na ul. Wegnera w Wągrowcu

W czwartek, 18 kwietnia, wągrowieccy strażacy zmuszeni byli interweniować w sprawie zgłoszenia o wyczuciu ulatniającego się gazu na ul. Wegnera w Wągrowcu.

- Po przyjeździe JOP na miejsce okazało się, że gaz jest niewyczuwalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń budynku detektorem wielogazowym(0,00 ppm) - nie wykryto zagrożenia. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe również potwierdziło brak zagrożenia.

- poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej, ogn. Piotr Kaczmarek

Rozszczelnienie urządzenia gazowego, to poważne zagrożenie!

Należy pamiętać, że zbagatelizowanie wycieku gazu może prowadzić do tragicznych konsekwencji, dlatego ważne jest, aby być świadomym zagrożenia i wiedzieć, jak należy postępować w sytuacji awaryjnej. Sytuacja taka wymaga natychmiastowej reakcji! Pierwszym objawem jest często nieprzyjemny zapach gazu. W takiej sytuacji należy natychmiast otworzyć okna i drzwi, aby zapewnić wentylację. Ważne, by nie używać żadnych urządzeń elektrycznych ani wyłączać światła, które mogą spowodować iskrę. Nigdy nie należy próbować zlokalizować źródła wycieku samodzielnie. Zamiast tego należy natychmiast opuścić budynek i zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub lokalną służbę gazową.

Przy braku odpowiedniej reakcji może dojść do zatrucia gazem

Objawy zatrucia gazem mogą obejmować zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle głowy, problemy z oddychaniem i utratę przytomności. W przypadku podejrzenia zatrucia należy natychmiast wezwać pomoc medyczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto