MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przed nami kolejny Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnościami, który przejdzie ulicą Kościuszki. Będzie pomarańczowo!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami - 2023
Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami - 2023 Robert Pilachowski
Ulicą Kościuszki w Wągrowcu przejdzie kolejny Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Jego uczestnicy pokonają trasę z wągrowieckiego ratusza do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie pomarańczowo!

W piątek, 10 maja, ulicą Kościuszki w Wągrowcu, przejdzie fala pomarańczowej solidarności, gdy osoby z niepełnosprawnościami oraz ich wspierający wystąpią w kolejnym Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Ta inicjatywa nie tylko symbolizuje jedność, ale przede wszystkim stanowi głos w sprawie potrzeb i wyzwań, z jakimi codziennie borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Organizatorami marszu są Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bona Fides" oraz Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego OREW w Wągrowcu.

- Spotykamy się, by pokazać ile osób z niepełnosprawnościami jest wśród nas, że mają one swoje prawa, ale także wiele do zaoferowania - radość życia, determinację, wolę walki i optymizm mimo wielu trudności. Potrzebują naszej pomocy i akceptacji. Jest to także wspaniała okazja do integracji i okazania wsparcia rodzinom takich osób. Chcemy łamać bariery i stereotypy. Chcemy, by ten wspólny marsz był manifestem poparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

- mówi Dagmara Kosińska ze Stowarzyszenia Bona Fides w Wągrowcu

Do udziału w Marszu zachęca również burmistrz, Jarosław Berendt.

- Niepełnosprawni, to takie same osoby, jak każdy z nas. To właśnie takie inicjatywy, jak Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnościami doskonale pokazują, że pomimo pewnych ograniczeń potrafimy się wszyscy jednoczyć wokół wspólnych wartości.

Marsz wyruszy sprzed wągrowieckiego Ratusza

Start marszu, o 11.00, jak w ubiegłym roku, odbędzie się sprzed Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, a zakończy w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Podczas marszu wskazane jest, by w ramach solidarności z osobami z niepełnosprawnością, mieć na sobie pomarańczowy strój. To nie tylko kolor, ale również symbolika - kolor ten jest od lat kojarzony z ruchami społecznymi na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami.

- Kolor pomarańczowy jest zupełnie symboliczny, mocny, wyrazisty, wnosi dobrą i pozytywną energię.

- dodaje Dagmara Kosińska

W trakcie marszu uczestnicy wyrażą swoje postulaty dotyczące lepszej integracji społecznej, dostępności miejsc publicznych, czy możliwości zatrudnienia. Będzie to także okazja do podkreślenia znaczenia równego traktowania i szacunku dla wszystkich członków społeczeństwa, niezależnie od ich zdolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto