Kto został szachowym mistrzem?

Monika Dziuma
w Zespole Szkół w Wapnie odbył się XIX Powiatowy Indywidualny Turniej Szachowy. Wystartowało 104 zawodniczek i zawodników z całej Polski. - To był największy turniej szachowy rozgrywany tego dnia w Polsce. Większość z uczestników ma swoim koncie wiele sukcesów szachowych. Wielu było medalistami MP, zagrało kilku IM (mistrzów międzynarodowych) a żaden nie stanął na podium. Turniej był nie tylko duży, ale naprawdę silnie obsadzony tzn. na bardzo wysokim poziomie sportowym - informuje Jacek Haja, organizator turnieju. Powiatowy Indywidualny Turniej Szachowy jest organizowany w Wapnie od 1999 r.

III miejsce Jan Kukorowski

Klasyfikacja zawodników z Wapna: Adrian Urban 4 pkt., Marcin Głąb 4 pkt., Wiktoria Głąb 3,5 pkt.

Najstarszym zawodnikiem był Bogdan Dahlke z Rogoźna (za miesiąc 86 lat), który zdobył 5,5 pt i zajął 42 miejsce. Najmłodszym zawodnikiem był Mateusz Różański z Jerzykowa (6 lat), który zdobył 3,5 punkta i zajął 79 miejsce.