MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

XXI Bieg Europejski w Gnieźnie. Na trasie 1218 uczestników!

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
XXI Bieg Europejski pod hasłem "Teraz Czechy" odbył się w sobotnie popołudnie, 6 kwietnia na ulicach Gniezna. Podobnie jak w ubiegłym roku zainteresowanie było duże, a limit miejsc na XXI Bieg Europejski musiał zostać zwiększony. Zapisanych było 1218 uczestników.

XXI Bieg Europejski pod hasłem "Teraz Czechy"

W ramach biegu głównego dodatkowo rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Ciepłowników, na które zapisało się ponad 100 osób z branży ciepłowniczej z całej Polski.

XXI Bieg Europejski w Gnieźnie. Na trasie 1218 uczestników!

Bieg został rozegrany tylko na jednej 10-cio kilometrowej pętli. Dzięki poszerzeniu i przebudowie drogi Pod Trzema Mostami organizatorzy mogą realizować plan, który zrodził się kilkanaście lat temu, żeby trasę Biegu Europejskiego poprowadzić przez rondo znajdujące się na terenie fabryki okien Velux w Gnieźnie. Start i meta zostały zorganizowane na gnieźnieńskim Rynku. Trasa 10 km posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiedzie ona przez Rynek i ulicami: Chrobrego, Pocztową, Konikowo, Pod Trzema Mostami, Kolejową, Słoneczną (na terenie firmy Velux), następnie nawrotka alejami Reymonta w stronę ulicy Roosevelta, potem powrót tą samą trasą na Rynek.

Wyniki:

1. Dmytro Didovodiuk z Ukrainy (30:22)
2. Szymon Dorożyński (30:34)
3. Tomasz Grycko (30:39).
Najlepszy gnieźnianin Jakub Centka (34:55)
Najlepsza wśród kobiet Katarzyna Głogowska (37:14)

Jak co roku, dla zwycięzców w różnych kategoriach przygotowane zostały nagrody, w tym rzeczowe od firmy Altom, a każdy z zawodników po przekroczeniu mety uhonorowany zostanie pamiątkowym medalem, na awersie którego znalazł się zarys mapy Czech wraz z wizerunkiem Zamku na Hradczanach.

Bieg Przedszkolaka o Puchar Cieplika - zobacz zdjęcia

Miasteczko biegowe na gnieźnieńskim Rynku otwarte było już od godziny 13:00, kiedy to sponsorzy strategiczni - Velux i Bridgestone otworzyli swoje strefy z atrakcjami przygotowanymi dla całych rodzin. W związku z tym, że główną misją Biegu jest promocja biegania wśród mieszkańców regionu oraz popularyzowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej również wśród najmłodszych, jak co roku organizowany jest Bieg Przedszkolaka.

Każde przedszkole, które było reprezentowane przez minimum 5 przedszkolaków otrzyma Wielką Księgę Ciepła. Pięknie zilustrowany album został Wydany przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, który podpowiada dzieciom sposoby na mądre korzystanie z ciepła. Ponadto, najliczniej reprezentowane przedszkole otrzyma Puchar Cieplika.

W biegu uczestniczyć mogły dzieci w wieku przedszkolnym 2-7 lat (urodzone w okresie 1.01.2017 - 6.04.2022). Limit wynosił początkowo 200 uczestników, ale na skutek ogromnego zainteresowania został zwiększony do 250. Każde ze startujących dzieci otrzymało pamiątkową koszulkę i opaskę, w której pobiegnie. W Biegu Przedszkolaków nie ma klasyfikacji na miejsca - liczy się udział dziecka i pokonanie wyznaczonej trasy biegu. Organizatorom zależy na samym uczestnictwie dzieci w zawodach, nie na rywalizacji. Zarówno pierwszy, jak i ostatni zawodnik na mecie, był jednakowo nagrodzony. Na mecie każde dziecko, które ukończyło bieg, otrzymało pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek.

Bieg Przedszkolaka ma również aspekt charytatywny. W tym roku minimum połowa kwoty z opłat wpisowych zostanie przeznaczona na rehabilitację Joanny Gacy. Asia jest mieszkanką Wierzbiczan, u której zdiagnozowano leukodystrofię hipomielinizującą typu 10, w skrócie HLD1O, opóźniony rozwój psychoruchowy. Dziewczynka jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, dlatego potrzebne są fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację.

Jak możesz pomóc Asi?

Oprócz kwoty, która zostanie przekazana z opłat wpisowych, zachęcamy do indywidualnych wpłat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto