Mamy czterech mistrzów Polski w karate

ADE
Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd młodych karateków z klubu Tiger Wągrowiec na mistrzostwa Polski w karate, które odbyły się w Mikołowie. - Głównym celem tych Mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w celu stworzenia Kadry PFKS na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Karate World Union of Karate- do Fedrerations, które odbędą się w Serbii w Nowym Sadzie - wyjaśnia Mariusz Nowak, trener wągrowieckich karateków

Z racji wysokiej rangi imprezy na zawody przybyło kilkadziesiąt klubu karate z całego kraju. -Wągrowiecki Klub Karate Tiger w rankingu klubów według zdobytych medali został sklasyfikowany na 6 miejscu, natomiast według zdobytych punktów zajęliśmy 7 miejsce w Polsce - wyjaśnia Nowka.

Wszystko za sprawą olbrzymich sukcesów młodych reprezentantów Wągrowca. Do rodzinnego miasta młodzi karatecy przywieźli aż cztery tytuły mistrza kraju.
Na pierwszym miejscu podium w kumite indywidualnym juniorek młodszych kategoria minut 52 kilogramy stanęła Aleksandra Wieczorek.

W tej samej konkurencji tylko kategorii minus 56 kilogramów złoty medal wywalczyła także Joanna Zawieruszyńska. Po tytuł mistrza Polski w kumite indywidualne juniorów kategorii minus 68 kilogramów sięgnął Jakub Rączkowiak, natomiast w kategorii plus 72 kilogramy Piotr Zamrzycki.

Po ostatnich mistrzostwach poza czterema mistrzami, mamy także dwójkę wice mistrzów. Dwukrotną wicemistrzynią Polski w kumite indywidualnym kobiet U-21, oraz kumite indywidualnym seniorek kategorii minus 58 kilogramy została Aleksandra Gireń. Po srebrny medal sięgnął także Bartosz Tyszka.

Największą liczbę stanowią jednak brązowe medale, które przywieźli wągrowczanie. Na trzecim miejscu podium stanęli: Jakub Tyszka, Eliza Nowak, Kamil Nowak, Dominika Bonikowska, Pamela Jakubowska i Marika Wesołowska.

Na tych mistrzostwach odbył się kurs sędziowski w którym uczestniczyli trener Mariusz Nowak oraz zawodnicy Aleksandra Gireń i Jakub Rączkowiak. Po pomyślnym odbyciu kursu w/w osoby otrzymały licencje sędziowskie , co pozwala im na sędziowanie w turniejach karate.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?