Mistrzowie Wielkopolski LZS z Zamku Gołańcz. Sukces młodych sportowców z powiatu wągrowieckiego

Arkadiusz Dembiński
Zuzanna Ślipek zdobył złoty medal.
Zuzanna Ślipek zdobył złoty medal. Zamek Gołańcz
Sukcesem zakończył się wyjazd młodych zawodników Zamku Gołańcz na Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Nowym Tomyślu.

W weekend zawodnicy Zamku Gołańcz w podnoszeniu ciężarów wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17, które odbyły się w Nowym Tomyślu.

- Wszyscy zawodnicy Zamku przyjechali z medalami, a Zuzanna Ślipek osiągnęła najlepszy wynik zawodów w punktacji Sinclaira – 207,2 pkt. Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce za gospodarzami, a przed drużynami z Opalenicy, Gniezna, Bojanowa, Trzcianki i Kościana - informują przedstawiciele klubu.

Trzy zawodniczki z Gołańczy wywalczyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach:

• Wśród dziewcząt U15 w kategorii 40 kg Róża Włodarczyk: 32 kg w rwaniu + 42 kg w podrzucie = 74 kg w dwuboju – I miejsce
  • W kategorii 45 kg Marcelina Woźniak: 40 kg w rwaniu + 50 kg w podrzucie = 90 kg w dwuboju – I miejsce
  • Wśród dziewcząt U17 w kategorii 59 kg Zuzanna Ślipek: 67 kg w rwaniu + 82 kg w podrzucie = 149 kg w dwuboju – I miejsce
    W kategorii 89 kg pierwsze miejsce zdobył Kamil Grzybowski.

Wiktoria Gniot wywalczyła natomiast drugie miejsce w w kategorii +81 kg, a Mikołaj Ślipek w kategorii 55 kg. Na drugim stopniu podium w kategorii 73 kg stanął także Aleksander Grygiel.

Mistrzowie Wielkopolski LZS z Zamku Gołańcz. Sukces młodych ...