Nasi z kadrą Polski walczyli na Słowacji

PW
Wyróżniająca się postawa piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec na parkietach PGNIG Superligi - Dawida Przysieka oraz Łukasza Gieraka, zaowocowała pod koniec minionego roku kolejnym powołaniem do drugiej reprezentacji Polski seniorów.

Na krótko przed wyjazdem nielbistów na zgrupowanie kadry, do wągrowieckiego klubu dotarła radosna informacja o kolejnym powołaniu. Z rezerwy do składu podstawowego dołączył Przemysław Krajewski. Aktualnie skrzydłowy MKS-u z 82 bramkami jest trzecim strzelcem ligi.
W pierwszym meczu rozgrywanego na Słowacji Christmas Cup 2011 druga reprezentacja Polski wygrała z drugą kadrą Czech 33:32. Trafienia zaliczyła trójka powołanych na turniej nielbistów. Dawid Przysiek zdobył cztery bramki. Z kolei Łukasz Gierak oraz Przemysław Krajewski trzykrotnie pokonali czeskiego bramkarza.

W drugim meczu turnieju nasi przegrali z gospodarzami imprezy - Słowakami 35:38. Do przerwy Polacy zaprezentowali się z dobrej strony w ataku, jednak szwankowała nieco defensywa. W starciu z drugą reprezentacją Słowacji wystąpiła trójka naszych. Przemysław Krajewski zdobył 3 bramki, Dawid Przysiek zaliczył jedno trafienie.

Na zakończenie zawodów kadra Polski B przegrała z pierwszą reprezentacją Węgier 24:38. W pierwszej połowie akcje naszych mogły się podobać, dobrze funkcjonowała defensywa. Węgrzy zachowali zdecydowanie więcej sił, dzięki czemu triumfowali w całej imprezie, Polacy zajęli trzecie miejsce. Trzema udanymi akcjami pochwalić się mógł w tym spotkaniu Łukasz Gierak. Dawid Przysiek zapisał na swoim koncie jedną bramkę. Nie wystąpił natomiast Przemysław Krajewski.

- Trudno się nam grało, bo brakowało między nami po prostu ogrania. Jeden trening przed samym turniejem to zdecydowanie za mało - podsumował imprezę Dawid Przysiek.

Nielbiści powrócili do swoich domów w piątkowy poranek.