Pewny awans Nielby Wągrowiec w Pucharze Polski WZPN. Drużyna trenera Jarosława Kotasa rozbita!

Kacper Bagrowski
Wągrowczanie rozbili zespół z Konina, a w 1/8 finału zmierzą się z niżej klasyfikowanym zespołem Kacper Bagrowski
W meczu 1/16 Finału Pucharu Polski WZPN Nielba Wągrowiec pokonała Górnika Konin 4:1. W środowe popołudnie żółto-czarni zdominowali rywala.

Rywale Nielby - choć spadli z III ligi razem z nią, w tym sezonie radzą sobie zdecydowanie gorzej niż wągrowczanie. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, a żeby uratować futbol w Koninie, zdecydowali się na zatrudnienie słynnego trenera - Jarosława Kotasa. Jak do tej pory jednak wzmocnienie sztabu szkoleniowego nie przyniosło oczekiwanych skutków.

W składzie gospodarzy nie zabrakło niespodzianek. W bramce zadebiutował Mikołaj Słomczewski, a na prawej obronie pojawił się Filip Jeneralczyk. Swój drugi mecz rozegrał powracający po kontuzji Mateusz Rozmarynowski.

Nielbiści od początku dominowali na boisku. Stwarzali sobie coraz to nowe okazje do strzelenia gola, ale marnowali je niemalże wszyscy - Leśniewski, Korek, Rozmarynowski i Dobrzykowski. Pierwszy cios wągrowczanom udało się zadać w 43. minucie meczu. Bramkarza gości pokonał Mateusz Sporek. Druga połowa tylko spotęgowała przewagę gospodarzy. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre, a do protokołu meczowego wpisywali się piłkarze, którzy do niedawna leczyli urazy. W 68. i 79. minucie trafienia zaliczał Mateusz Rozmarynowski, a między nimi - w 73. minucie piłkę do bramki skierował Jakub Kubiński.

Żółto-czarni tak rozpędzili się ze strzelaniem goli, że postanowili... strzelić jeszcze samobója. Takim akcentem przywitał się z nieliczną wągrowiecką publicznością bramkarz - Mikołaj Słomczewski. To jednak w żadnym stopniu nie wpłynęło na obraz spotkania.

Pewne, łatwe i szybkie zwycięstwo. Takie mecze w wykonaniu Nielby chcielibyśmy oglądać częściej, Mecz 1/8 finału rozegrają oni 13 kwietnia. Podopieczni Radosława Kołackiego będą musieli udać się na wyjazd do Chorzemina, na mecz z tamtejszym Orkanem. Najbliższy rywal Nielby na co dzień występuje w II grupie V ligi, gdzie jest drużyną środka tabeli.

Najbliższy mecz ligowy żółto-czarni rozegrają już w sobotę. Na własnym stadionie podejmą ostatnią drużynę tabeli - Victorię Ostrzeszów. Początek meczu o 14:00.

Pewny awans Nielby Wągrowiec w Pucharze Polski WZPN. Drużyna...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani