Piłka ręczna - Świetny finisz Nielby

PW
Na początku ubiegłego tygodnia, nielbiści rozegrali dwa spotkania pucharowe w Kielcach. Konfrontacja z Vive Targami zakończyła się na korzyść mistrzów Polski, którzy pokonali żółto-czarnych 36:23 oraz 37:23. Wągrowieccy działacze nie ukrywają jednak, że w tym sezonie sprawą najważniejszą dla zespołu są rozgrywki ligowe, a nie Puchar Polski. Dlatego też, aby mieć więcej czasu na odpoczynek po meczach w Kielcach, spotkanie ligowe z pierwszym rywalem po wznowieniu rozgrywek - Chrobrym Głogów zostało przesunięte z soboty na niedzielę. Rozegrane ono zostało w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pojedynek z głogowianami dostarczył kibicom wiele emocji. Na szczęście zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Dzięki temu Nielba awansowała na 7. lokatę w tabeli.
W pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony spotkania lepiej piłkę rozgrywali goście. W 41. minucie prowadzili oni 23:21. Nowa taktyka defensywy wągrowieckiej, którą zastosowali gospodarze po przerwie, przyniosła jednak pierwsze plony. Udało się w dużym stopniu wyeliminować z gry obrotowego gości Krzysztofa Misiaczyka. Z kolei w ataku żółto-czarni pochwalić się mogli udaną serią czterech trafień, w której punktowali: Łukasz Gierak, dwukrotnie Dawid Przysiek oraz Łukasz Białaszek. Na tablicy wyników zrobiło się 25:23 dla MKS-u. W 54. minucie po kolejnej udanej serii, gracze Nielby prowadzili już 32:25. Poprawnie spisująca się, jak do tej pory, głogowska ofensywa była teraz bezradna wobec obrony nielbistów, którzy skrzętnie wykorzystywali każde błędy rywala, zamieniając je na bramki z kontrataków. Wynik spotkania na 36:29 dla Nielby ustalił Przemysław Krajewski.
Pierwsza połowa spotkania na pewno nie napawała wągrowieckich kibiców zbytnim optymizmem. W drugiej połowie wągrowczanie znaleźli jednak receptę na rywali zdobywając ostatecznie cenne dwa punkty oddalające ich od strefy spadkowej. W lutym nielbiści jeszcze dwukrotnie rozegrają spotkanie na własnym terenie. Szansa na kolejne punkty będzie spora, bowiem piłkarze ręczni Nielby potrafią wykorzystać atut własnego parkietu. Wcześniej jednak, już w najbliższą sobotę 12 lutego, żółto-czarni podejmowani będą w Piotrkowie Trybunalskim. Będący „na wylocie” Piotrkowianin postawi ekipie z Wielkopolski na pewno bardzo trudne warunki. Początek spotkania o godzinie 17:30. Mecz transmitowany będzie na żywo w telewizji Polsat Sport.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?