MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczysta Sesja Rady Powiatu z okazji 25-lecia samorządu powiatowego odbyła się w wągrowieckim MDK. Byli goście, wspomnienia i nagrody

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Uroczystość z okazji 25-lecia samorządu powiatowego w Wągrowcu - Miejski Dom Kultury - 18.03.2024
Uroczystość z okazji 25-lecia samorządu powiatowego w Wągrowcu - Miejski Dom Kultury - 18.03.2024 Alicja Tylkowska
Swoje 25-lecie istnienia obchodził wczoraj samorząd powiatu wągrowieckiego. To była niezwykła uroczystość, na którą przybyło wielu znamienitych gości. Były wspomnienia, podziękowania i ogromny, jubileuszowy tort!

Jubileusz 25-lecia istnienia obchodził wczoraj samorząd powiatu wągrowieckiego. Na uroczystość do Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. posłowie na Sejm RP, Wojewoda Wielkopolska, Agata Sobczyk, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Agnieszka Grzechowiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławki, ks. Tomasz Kruszelnicki – proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu oraz Alicja Bromberger-Kobus – przewodnicząca gminy żydowskiej w Poznaniu. Obecni byli również włodarze z gmin powiatu. Nie obyło się bez przemówień i gratulacji dla powiatu.

Podczas uroczystości połączono się z premierem, prof. Jerzym Buzkiem

Wystąpienie premiera Buzka - w formie wideo - to była niespodzianka dla obecnych. Premier przypomniał, że 23 listopada 1998 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, pierwszy Starosta Wągrowiecki, Józef Sulikowski, odebrał akt, w którym podkreślono, iż Rzeczpospolita Polska przekazuje 1 stycznia 1999 roku, wspólnocie samorządowej i władzom powiatu wągrowieckiego odpowiedzialność za sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym.

Głos zabrał także Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc

25 lat samorządu powiatowego to tysiące podjętych decyzji, decyzji kluczowych, strategicznych, ale i tych codziennych, równie ważnych dla funkcjonowania samorządu. 25 lat to niekończące się wyzwania, trudności i problemy. To też sukcesy i - jak to w życiu bywa - porażki. Jedno jest pewne, na przestrzeni tych 25 lat zmieniła się każda sfera naszego życia, począwszy od dróg, szkolnictwa, ochrony zdrowia, opieki społecznej, realizacji usług publicznych. Nasi mieszkańcy nie z mocy prawa, ale ze samego siebie czują, że przynależą do wspólnoty mieszkańców powiatu wągrowieckiego. To właśnie mieszkańcy są największym bogactwem powiatu wągrowieckiego.

Podczas spotkania, krótki wykład, przedstawił dr hab. inż. Łukasz Klapiszewski, prof. Politechniki Poznańskiej, który omawiał ważne działania, prowadzone z powiatem, w zakresie "Idei 3W - Woda, Wodór, Węgiel". Była to prelekcja pn. „Zasoby życia - fundament przyszłości, czyli w którym kierunku zmierza świat?”.

Na zakończenie uroczystości młodzież z powiatu wągrowieckiego przedstawiła programy artystyczne. Publiczność zachwyciło - i doprowadziło do śmiechu - komediowe przedstawienie "Czarny Rodryg, czyli Postrach Paryża" Teatru Fuzja, przygotowanego przez dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Agatę Drążkiewicz. Wystąpiły również chóry GigaVoc i No Name z Wągrowca oraz solistki.
Na zakończenie uroczystości goście mogli spróbować ogromnego, okolicznościowego tortu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Białystok. Piłkarze Jagiellonii odbierają złote medale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto