PIŁKA RĘCZNA: Wągrowiec bije Ostrów

PW
Nielba Wągrowiec nie dała szans dwóm drużynom z Ostrowa Wielkopolskiego. Zarówno nasi młodzicy, jak i juniorzy młodsi MKS-u wysoko rozprawili się z ostrowianami, którzy w minionym tygodniu przybyli do naszego miasta na kolejne spotkania ligowe

Pierwsi siłę wągrowieckiej Nielby poczuli piłkarze ręczni UKS Sparty Ostrów Wielkopolski. W meczu, który odbył się w hali miejskiego gimnazjum, żółto-czarni pod wodzą trenera Dariusza Andrzejczaka rozgromili rywala różnicą aż dziesięciu trafień (39:29). Od pierwszego gwizdka dominowali na parkiecie nielbiści, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Świetną postawą strzelecką zabłysnęli w tym pojedynku: Jakub Budny oraz Damian Wojtas. Każdy z naszych młodych szczypiornistów zapisał na swoim koncie po 10 bramek.

Juniorzy młodsi kierowani na co dzień przez trenera Piotra Łuszcza po raz kolejny zaznali słodkiego smaku zwycięstwa. Pewnie kroczący w kierunku awansu do Mistrzostw Polski nielbiści tym razem odprawili z kwitkiem KPR Ostrovię II Ostrów 33:22. Od początku żółto-czarni narzucili swój styl gry. Wysoka skuteczność Nielby zaowocowała prowadzeniem do przerwy naszego MKS-u 19:10. W drugiej połowie starcia w hali OSIR-u,
ostrowianie nie potrafili przeciwstawić się sile Nielby.

Skuteczną grę w ataku zaprezentował Przemysław Abram, który zaliczył 9 udanych rzutów. Dobrze wtórowali mu Maciej Marszałek (7), Alan Karczewski (5) oraz Łukasz Hoffmann (4).