Pogoń Szczecin rozgromiła Nielbę

PW
W miniony wtorek obie drużyny starły się ze sobą ponownie. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę posiadali szczecinianie. Prowadzenie gości do przerwy oscylowało wokół trzech bramek. Z taką też zaliczką bramkową schodzili na przerwę szczypiorniści Pogoni (17-20).

W pojedynku z beniaminkiem Superligi atak Nielby Wągrowiec opierał się głównie na rzutach Łukasza Gieraka z drugiej linii oraz kontratakach w wykonaniu Łukasza Białaszka. Nie wystarczyło to jednak na lepiej dysponowanych gości, którzy w drugiej połowie mocno odskoczyli nielbistom. Sparing zakończył się zwycięstwem Pogoni Szczecin 34-25.
Kolejnym sprawdzianem aktualnej formy żółto-czarnych będzie turniej w Kwidzynie rozgrywany w dniach 3-4 sierpnia. Podczas tychże zawodów, w piątek, wągrowiecki MKS zmierzy się z Azotami Puławy. W sobotę natomiast podopieczni Pawła Nocha znów spotkają się z Pogonią Szczecin, a na koniec turnieju rozegrają mecz z gospodarzem zawodów, MMTS-em Kwidzyn.