MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powozownia Kultury w Skokach oficjalnie rozpoczęła działalność! Uroczystość otwarcia była huczna!

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
W budynku, nieopodal Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, stał kiedyś magiel. Obiekt ten został wyremontowany, a jego przyszłość, to miejsce, które będzie również służyło społeczności, choć już w innej formie. Powozownia Kultury, bo tak nazwano to miejsce, została uroczyście otwarta!

Wyremontowany, estetyczny - tak obecnie wygląda budynek za Biblioteką w Skokach, który dawno temu służył, jako magiel. We wtorek, 23 kwietnia, dokonano odbioru końcowego remontowej inwestycji. Obecnie obiekt będzie służył lokalnej społeczności w zupełnie innym charakterze.

- Otwieramy dziś Powozownię Kultury, czyli pierwszy w Skokach, a może nawet w powiecie wągrowieckim, dom pracy twórczej. Dom, bo kojarzy się z rodziną. Pracy - bo bardzo lubimy działać dla Państwa i z Państwem. A twórczej, bo we wspólnym działaniu może nas ograniczyć jedynie wyobraźnia.

- powiedziała, witając przybyłych gości, dyrektorka Biblioteki Publicznej w Skokach, Elżbieta Skrzypczak

Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Wojciech Cibail, również nie ukrywał radości, że takie miejsce, jak Powozownia Kultury, powstało w mieście.

- To miejsce, które łączy wiele spraw. Łączy to domowe ognisko, wytwórstwo, ale przede wszystkim łączy kulturowo. Wszyscy doskonale pamiętamy, jak, stosunkowo niedawno jeszcze, nie był to obiekt wyjątkowy estetycznie w naszej gminie. Udało się jednak go zrealizować. Myślę, że to obiekt z duszą - także dzięki mieszkańcom, którzy dostarczyli różne materiały m.in. gramofon Bambino, czy stary telefon. Najważniejsze, że będzie to miejsce, które będzie łączyć różnego rodzaju wydarzenia, a przede wszystkim mieszkańców gminy Skoki.

Podczas uroczystości, która połączona była z obchodami Dnia Dziecka, można było uczestniczyć w wielu atrakcjach. Imprezę rozpoczął pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie", a tuż po nim odbyły się warsztaty rękodzielnicze, konne oprowadzanie i wizyty w stoiskach tematycznych. Chętni mogli posłuchać dudziarza - tak muzyki, jak i nieco historii. Na zakończenie wydarzenia dla wszystkich zaśpiewał Witold Żuromski, który przedstawił przeboje twórców polskiej piosenki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto