Rezerwy nie sprostały akademikom z Zielonej Góry

PW
Po raz kolejny rezerwy wągrowieckiej Nielby II uległy rywalowi. Drużyna kierowana przez trenera Pawła Galusa nie potrafiła wykorzystać atutu własnego parkietu i musiała uznać wyższość zespołu AZS UZ Zielona Góra

Dla drugoligowców wągrowieckiego MKS-u niedzielne starcie z zielonogórskimi akademikami - trzecią drużyną w tabeli, było od pierwszego gwizdka niezwykle trudne. Goście przeważali właściwie we wszystkich elementach. Skuteczniej przeprowadzali akcje ofensywne i zdecydowanie mocniej i agresywniej bronili dostępu do własnej bramki. Nielbiści niesieni ambicją i chęcią przełamania serii porażek pragnęli za wszelką ceną zdobyć wreszcie wyczekiwane punkty.

Wągrowczanie utrzymywali kontakt z rywalem zaledwie przez pierwszy kwadrans. W tym czasie dobrą partię w zespole Nielby II rozegrał w ofensywie Krzysztof Westwal oraz Patryk Skrzypczak. W kolejnych piętnastu minutach wągrowiecka obrona zaczęła pękać w szwach. Żółto-czarni nie potrafili zatrzymać szarżujących w ataku gości, którzy dobrze dogrywali do koła i nieźle rzucali z drugiej linii oraz ze skrzydeł.

Zielonogórzanie, dysponujący większym doświadczeniem oraz lepszymi warunkami fizycznymi, ze zbyt dużą łatwością wychodzili na pozycje rzutowe, często stuprocentowe. Świetnie funkcjonowała w zespole AZS-u kontra, która dobijała naszych nielbistów. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem ekipy przyjezdnej 21:15.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Nasi piłkarze ręczni próbowali odmienić losy spotkania. Brakowało im jednak atutów, a przede wszystkim obrony, która potrafiłaby odeprzeć ataki gości i dać szansę na wyprowadzenie szybkiej kontry.

Z dobrej strony pokazał się w całym meczu Marcin Krzyżanek, który skutecznie rzucał i nie popełniał zbyt wielu błędów. Kilka trafień zaliczył również Robert Kamyszek. W 47. minucie goście mieli już przewagę dziesięciu bramek (33:23). Było to najwyższe prowadzenie ekipy kierowanej przez trenera Marka Książkiewicza. Przed przerwą nasi zdołali odrobić część strat. Nielbiści ulegli rywalowi różnicą sześciu bramek. Nasz przeciwnik zasłużył na wygraną. Był po prostu lepszy i grał z pomysłem. Wągrowieccy szczypiorniści, którzy są beniaminkami drugiej ligi dostali lekcję od starszego kolegi.

Najbliższe spotkanie ligowe Nielba II Wągrowiec rozegra na wyjeździe. Rezerwy MKS-u zmierzą się 16 marca z Olimpem Grodków.

Nielba II Wągrowiec - AZS UZ Zielona Góra 34:40 (15:21)

Nielba: Mielczarek, Szolc - Krzyżanek 7, Skrzypczak 6, Kamyszek 6, Matecki 4, Westwal 4, Kociołek 3, Jędrzejczak 2, Pietrzkiewicz 1, Hoffmann 1, Pajczyk, Gajewski, Śróda.