Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świąteczny spokój na rewitalizowanej plaży miejskiej w Wągrowcu. Widać już efekty dotychczasowych prac.

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Plaża miejska w Wągrowcu
Plaża miejska w Wągrowcu Robert Pilachowski
Jeszcze odpoczywamy świątecznie - prace na miejskiej plaży w Wągrowcu również ustały na Wielkanoc. Mieliśmy okazję zobaczyć, czego na tamtym terenie już dokonano.

Rewitalizacja plaży miejskiej w Wągrowcu była wyczekiwana przez wiele lat - cały czas trwa realizacja planów jej odnowy. Władze miasta podpisały umowę z firmą Jack-Bud Polska, która jest odpowiedzialna za przebudowę kąpieliska. Wartość tego kontraktu wynosi imponujące niemal 13,5 miliona złotych. Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, to 11 340 000 złotych.

Nie ma już Klubu "Słoneczna", jak i Bistra "Kwadrans", a teren plaży jest wyrównany. Na czas świąteczny prace przerwano, ale już za kilkanaście godzin budowlańcy powrócą do realizacji tej inwestycji.

Przypomnijmy, co przewiduje plan rewitalizacyjny:

  • budowę budynku dwukondygnacyjnego pokrytego dachem płaskim, dając tym samym możliwość zadaszenia plaży. Budynek zostanie częściowo wkomponowany w istniejącą skarpę brzegu rynnowego jeziora. Wewnątrz budynku na poziomie plaży ulokowana zostanie baza WOPR, ambulatorium, wypożyczalnia sprzętu plażowego, toalety publiczne, przebieralnie oraz pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Na kondygnacji pierwszej ma znaleźć się klubokawiarnia,
  • budowę placu zabaw zlokalizowanego na skarpie - będzie składał się z wertykalnego placu zabaw ulokowanego na naturalnym zboczu zejścia do jeziora oraz części płaskiej w postaci wycięcia w skarpę, gdzie ulokowane zostaną zabawki,
  • wykonanie ciągu komunikacyjnego łączącego plażę z ul. Kościuszki - otwarcie osi widokowej,
  • budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, dróg komunikacji wewnętrznej, obiektów małej architektury, sieci infrastruktury.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w październiku 2025 roku prace powinny się zakończyć.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto