To wspaniała wiadomość! Krystian Rakocy Mistrzem Świata na World Champion 2023!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
RakocyTeam - Wild Freespirit Leveris FCI
Zakończył się World Champion 2023, który odbył się w czeskiej miejscowości Abertamy! Krystian Rakocy został tam Mistrzem Świata w psich zaprzęgach!

W dniach 10 - 12 listopada, w czeskiej miejscowości Abertamy, odbyły się Mistrzostwa Świata FISTC psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżynych. Krystian Rakocy, startujący w Mistrzostwach, zdobył tytuł Mistrza Świata!

Były to 3 dni ściągania w trudnych warunkach. Deszcz, śnieg, wiatr, błoto... do tego trasa prowadziła przez czeskie góry. Tym bardziej cieszy mnie, że udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Jestem dumny z moich psiaków, że tak świetnie sobie poradziły. Spełniłem marzenie moje i moich rodziców.

- powiedział sportowiec

Warto dodać, że startująca w Mistrzostwach Natalia Rakocy, prywatnie żona Krystiana, zajęła 4 miejsce w kategorii hulajnoga z dwoma psami.

Nie przestajemy pracować i trenujemy dalej!

- dodaje Krystian Rakocy

Natalia i Krystian Rakocy, to, mieszkające w Mieścisku, małżeństwo specjalizujące się w wyścigach psich zaprzęgów. Niejednokrotni medaliści.