Udany finisz juniorów

PW
Osiemnaście punktów zgromadzili w minionym roku w rozgrywkach podopieczni trenera Dariusza Andrzejczaka

W ostatnim miesiącu 2011 roku żółto-czarni zgromadzili pięć punktów zdobytych w trzech meczach.

Na początku grudnia szczypiorniści Nielby II Wągrowiec pokonali na wyjeździe słabo spisującego się w lidze Spartakusa Buk. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji nielbistów. Po zmianie stron obraz gry uległ niespodziewanej zmianie.
Żółto-czarni chyba zbyt szybko uwierzyli, że mecz jest już rozstrzygnięty na ich korzyść. Gospodarze rozpoczęli w bardzo szybkim tempie odrabiać straty. W 43. minucie doprowadzili do wyrównania 21-21. Kilkadziesiąt sekund później piłkarze ręczni Spartakusa wyszli nawet na pierwsze prowadzenie. W tym momencie drużyna Dariusza Andrzejczaka otrząsnęła się wreszcie z marazmu. Kolejne pięć minut to popis gry w wykonaniu Nielby. Starcie zakończyło się zwycięstwem żółto-czarnych 36-30.

11 grudnia nasi szczypiorniści podejmowali w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sąsiada z ligowej tabeli, Tęczę Kościan. Zgodnie z przewidywaniami pojedynek był bardzo wyrównany. Nielbiści posiadali jednakże jeden niezwykle ważny atut w swoim ręku, a mianowicie własne boisko. Pierwsza odsłona spotkania upłynęła w atmosferze wzajemnej wymiany ciosów. Żadnej ze stron nie udało się wyjść na wyższe niż dwubramkowe prowadzenie. Udany rzut karny w wykonaniu Tomasza Zawartowskiego pozwolił gościom zwycięsko zejść do szatni. Po wznowieniu gry wciąż trwała wyrównana walka. W ostatnich dziesięciu minutach nasi wreszcie złapali wiatr w żagle. Wyraźnie przejęli inicjatywę i wygrali całe spotkanie 43-39.

Przed zasłużoną przerwą świąteczną, 21 grudnia, żółto-czarnych czekał jeszcze pojedynek w Koźminie Wlkp. z miejscowym MUKS-em. Do przerwy gra była zażarta i wyrównana. W efekcie na przerwę Nielba schodziła z minimalną stratą do rywala. W drugiej połowie żadnej z ekip nie udało się narzucić rywalowi swojego stylu gry. W efekcie obie strony musiały zadowolić się sprawiedliwym podziałem punktów 32-32.

Celem wągrowieckiego zespołu w obecnym sezonie będzie ogranie w lidze i przygotowanie pod bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny seniorskiej.