Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wigilijne spotkanie dla seniorów w wągrowieckim Wielspinie z ogromną frekwencją! Brawa dla organizatorów! [video]

Robert Pilachowski
Robert Pilachowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
We wtorek, 12 grudnia, w Ośrodku Rehabilitacji "Wielspin", odbyła się Wigilia dla seniorów powyżej 65 roku życia. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością - na spotkanie przybyło ponad120 gości, którzy mogli skorzystać z licznych atrakcji.

Spotkanie wigilijne dla seniorów odbyło się pod patronatem Fundacji Biedronki, w ramach programu "Akcja kolacja". Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia byli: Fundacja "Wyrównywanie Szans", Wielspin sp. z o.o. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Wągrowcu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gołańczy. To właśnie zaangażowanie ludzi z tych instytucji pozwoliło seniorom spotkać się przy wigilijnym stole w świątecznej atmosferze.

Moc atrakcji

Najważniejszym momentem spotkania był oczywiście obiad świąteczny, ale to była tylko jedna z przygotowanych w tym dniu atrakcji dla przybyłych gości. Wszystko rozpoczęło się od kawy i pysznego ciasta. Później wystąpił zespół "Szkolniaczki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu, pod kierownictwem Marzeny Rączkowskiej. Następnie do wspólnego śpiewania kolęd zaprosił Zespół Wokalny "ECHO" z Dziennego Domu Seniora w Wągrowcu, którego dyrygentem jest Tomasz Kotwica. Po tym muzycznym akcencie seniorzy zostali zaproszeni na warsztaty, które przygotowali podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gołańczy.

Alpaki, kręgle i wykłady

Na dzisiejszym spotkaniu, organizowanym dla seniorów przez fundację pani Ani Wojcińskiej, nasi podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowali warsztaty artystyczne. To warsztaty ze zdobienia bombek, dekoracji pierników, które powstały w jednostce gastronomicznej naszej placówki, oraz zajęcia ze zdobienia elementów drewnianych. To jest bardzo odpowiedzialne zadanie dla naszych podopiecznych, gdyż zawsze to oni brali udział w takich zajęciach, a dzisiaj sami je prowadzą, jako instruktorzy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tu być razem z seniorami

- powiedziała Beata Senger, kierownik WTZ w Gołańczy

W międzyczasie seniorzy mogli udać się na spotkanie z alpakami, zagrać w kręgle lub wziąć udział w wykładzie psycholog, Jolanty Tomaszewskiej, na temat "Jak zredukować stres przy świątecznym stole". Po wszystkich tych atrakcjach seniorzy zasiedli przy wigilijnym stole, aby wspólnie zjeść świąteczny obiad. Na zakończenie, do wspólnego śpiewania kolęd, zaprosili podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołańczy. Każdy z uczestników z tego niezwykłego spotkania wyszedł z uśmiechem na twarzy i drobnym upominkiem od organizatorów.

125 seniorów na spotkaniu

Tak o całym wydarzeniu mówiła Anna Wojcińska, z Fundacji "Wyrównywanie Szans":

Gościmy tutaj 125 seniorów i to dla nas niezmiernie miłe. Myślę, że każdy, kto skorzystał z naszego zaproszenia, wyjdzie stąd zadowolony. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

My również dołączamy się do życzeń i składamy organizatorom gratulacje za tak wspaniałe przygotowanie imprezy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto