Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z czym jeść bajgle? Rozsmakuj się w 5 sposobach na podanie popularnego pieczywa. Oto pomysły na bajgle nie tylko na wytrawne śniadanie

Anna Daniluk
Anna Daniluk
Domowe bajgle można przełożyć różnymi składnikami np.: awokado i pomidorami. Kliknij obrazek i przesuwaj strzałkami, aby zobaczyć 5 pomysłów do wyjątkowych bułek.
Domowe bajgle można przełożyć różnymi składnikami np.: awokado i pomidorami. Kliknij obrazek i przesuwaj strzałkami, aby zobaczyć 5 pomysłów do wyjątkowych bułek. Getty Images/Drahoslav Kinczllers / 500px/zdjęcie ilustracyjne
Bajgle to pieczywo szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najbardziej znane są bajgle nowojorskie serwowane z serkiem śmietanowym i plastrami wędzonego łososia. Jednak bajgle mają znacznie więcej dodatków do zaproponowania. Możecie wybierać spośród wersji bajgli na słodko i na słono.

W skrócie

Bajgle to wypieki przypominające wyglądem obwarzanki. Tak jak krakowskie pieczywo przed pieczeniem obgotowuje się je w wodzie, a dopiero potem piecze. Właśnie dzięki temu zabiegowi bajgle nabierają charakterystycznej „ciągnącej” konsystencji, są bardziej sprężyste, a po upieczeniu atrakcyjnie się błyszczą. Według kalendarza świąt nietypowych Dzień Bajgla przypada 15 stycznia. Zachęcamy do uczczenia tego dnia kanapką na bazie bajgla. Zebraliśmy 5 najpopularniejszych sposobów do zjedzenia domowego bajgla.

W naszej galerii możesz zobaczyć pomysły na podawanie bajgli

Bajgle nowojorskie

Wspomniane już bajgle z Nowego Jorku to przekąska, który trzeba zjeść niemal obowiązkowo, będąc na wycieczce do tego miasta. Klasyczne połączenie smaków serka śmietankowego z kawałkami wędzonego łososia przełamuje się świeżymi liśćmi koperku, plastrami ogórka oraz skrapia sokiem z cytryny. Taka kanapka jest sycąca i ma orzeźwiający smak.

Bajgle po włosku

Domowe bajgle można także podać ze składnikami doskonale znanymi z sałatki caprese. Wystarczy bułkę przekroić wszerz na pół, posmarować olejem lub oliwą i chwilę podpiec na gorącej patelni. Na lekko złotych połówkach bajgli ułóż ser, listki bazylii lub pesto i plastry soczystego pomidora.

Bajgle z makiem

Wyraziste w smaku bajgle z makiem znakomicie smakują z wędlinami lub kawałkami długo pieczonego mięsa. Co więcej, do bajgli można włożyć szarpaną wieprzowinę i polać ją mięsnym sosem. Taka kanapka z pewnością ubrudzi podczas jedzenia, ale wielu smakoszy mięsa nie wyobraża sobie bez niej szybkiej kolacji na mieście. Ponadto warto wiedzieć, że klasyczne bajgle podaje się z plastrami kiszonego ogórka i wołowym pastrami. Warto też wspomnieć bajgle z sadzonym jajkiem, które często zajada się z chrupiącym boczkiem.

Apetyczne bajgle z kremem orzechowym

Na podwieczorek do popołudniowej filiżanki kawy świetnie smakuje bajgiel posmarowany kremem czekoladowym i posypane uprażonymi orzechami laskowymi lub płatkami migdałowymi. Do bajgli można zrobić także krem kawowy, korzystając z espresso w proszku naparzonym w niewielkiej ilości wrzątku i wymieszanego z cukrem trzcinowym oraz serkiem śmietankowym.

Słodkie bajgle z owocami

W sezonie letnim bajgle spełniają rolę sycącego deseru. Znakomicie smakują posmarowane kremem czekoladowym i ozdobione pokrojonymi truskawkami. Zamiast truskawek można także podać maliny lub pokrojone połówki agrestu.

Mamy nadzieję, że te propozycje zachęcą was do wypróbowania ciekawych połączeń smakowych z domowymi bajglami.

Zobacz także inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni:

Roboty, z którymi pieczenie to przyjemność

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Z czym jeść bajgle? Rozsmakuj się w 5 sposobach na podanie popularnego pieczywa. Oto pomysły na bajgle nie tylko na wytrawne śniadanie - Strona Kuchni

Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto