Zamek: Zwycięstwo w klasyku!

JAR
Seniorzy gołanieckiego zamku nie zwalniają tempa. Po tygodniowej przerwie zagrali ze swym odwiecznym rywalem - Kłosem Budzyń, co ciekawe, w ciągu 30 lat te zespoły grały ze sobą 44 razy.

Po emocjonującym meczu zawodnicy z Gołańczy wygrali skromnie 1-0, sytuacji do strzelenia gola jednak nie brakowało. - Zmarnowaliśmy masę dogodnych sytuacji i pod tym względem chyba już wygraliśmy tę ligę - przyznaje z uśmiechem prezes Zamku Wojciech Osuch.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Przewagę po kwadransie gry udokumentował przepięknym strzałem z 25 metrów... obrońca Adam Poterski. Kilka minut później mogło być już 2-0 jednak soczysty strzał Mariusza Modrego ze stałego fragmentu gry trafił w poprzeczkę bramki piłkarzy z Budzynia. - Graliśmy ładną dojrzałą piłkę, rywal bardzo rzadko zbliżał się w okolice naszej „szesnastki” w pierwszej połowie - mówi Osuch.

Ostatnie 10 minut spotkania goście z Budzynia musieli grać w dziesiątkę, ponieważ jeden z zawodników zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo tego mogli jeszcze odwrócić losy tego spotkania i doprowadzić do wyrównania, na posterunku byli jednak obrońcy, którzy uratowali sytuację.

Za tydzień przed zamkowymi prawdziwy sprawdzian formy. W wyjazdowym meczu zmierzą się z Polonią Chodzież. Zespół ten poprzedni sezon spędził w IV lidze, co więcej grałby tam nadal, jednak wycofał się z powodu problemów finansowych. - To będzie test naszych możliwości. Zagrają zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały, na papierze nie jesteśmy faworytem, ale wszystko zweryfikuje boisko - przyznaje prezes Zamku.

Dobrze spisali się także młodzieżowcy. Juniorzy starsi ograli 6-0 Błyskawicę Nieżychowo po 3 golach Piotra Myszki, 2 Bartłomieja Iwińskiego i 1 Kamila Dobrzykowskiego, a trampkarze młodsi pokonali 4-2 Sokół Szamocin i było to ich 7 zwycięstwo w 7 kolejkach.