Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbliżają się wybory samorządowe. Pojawiła się nowa kandydatka! Kto jeszcze stanie w szranki?

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Wągrowiec
Wągrowiec Latający Wągrowiec
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Wiemy już - na tę chwilę - kto powalczy o fotel Burmistrza Miasta Wągrowca! Do grona konkurentów dołączyła...kandydatka!

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietna. Do 4 marca będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic miasta Warszawy. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca.
Na tę chwilę, Miasto Wągrowiec, ma 4 pewnych kandydatów, którzy pokrótce wyjaśnili, dlaczego podjęli decyzję o starcie w wyborach.

ALICJA TRYTT

Jestem wągrowczanką z wyboru. Świadomie wybrałam Wągrowiec, jako miejsce mojego zamieszkania oraz założenia mojej działalności prawniczej, którą do dziś z powodzeniem prowadzę.
Moją aktywność społeczną skoncentrowałam na pracy w Radzie Miejskiej w Wągrowcu, co sprawiło, że dostrzegłam potrzebę dokonania zmian w naszej małej ojczyźnie. Wierzę, że moje doświadczenie zawodowe, zdobyte umiejętności oraz głęboka więź z lokalną społecznością, stanowią solidne fundamenty do sprawowania funkcji burmistrza. Do moich priorytetów należą: poprawa jakości życia mieszkańców Wągrowca, budowa silnej lokalnej gospodarki, ochrona zdrowia i środowiska oraz sprawne i przejrzyste zarządzanie miastem. Jestem przekonana, że wspólnie możemy uczynić Wągrowiec miastem, w którym chcemy mieszkać, pracować i cieszyć się życiem!

- powiedziała kandydatka, która oficjalnie ogłosiła start w wyborach

JAROSŁAW BERENDT

Decyzja o ponownym kandydowaniu na burmistrza Wągrowca była naturalna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mogę służyć wągrowczanom także w następnej 5-letniej kadencji. Kończąca się kadencja nie była łatwa, jednak pomimo przeciwności losu - determinacją i wspólnym zaangażowaniem - udało się nam zrealizować w Wągrowcu inwestycje na kwotę ponad 200 milionów złotych.
Kadencja 2018-2024, to nie tylko inwestycje. Wągrowczanie pokazali, że potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać dla innych. Zdaliśmy egzamin z człowieczeństwa. Z bycia dobrymi ludźmi. Dzisiaj mogę, z pełnym przekonaniem, powiedzieć: Tak, jestem dumny z moich mieszkańców!
Wągrowiec, to miasto na mapie Wielkopolski, w którym znajdzie się miejsce dla każdego i każdej, który chce działać ponad podziałami dla przyszłych pokoleń. Przed nami wiele wyzwań. Nie zatrzymujemy się! Idziemy dalej. Stawiam na miasto otwarte, przyjazne i zielone, które w pełni wykorzystuje potencjał, który jest w nas, w mieszkańcach, w naszej lokalnej wspólnocie. Razem zbudujemy miasto pozytywnej energii!

- powiedział obecny burmistrz

KRZYSZTOF POSZWA

Bardzo poważnie rozważam podjęcie decyzji o starcie w zbliżających się wyborach samorządowych jako kandydat na burmistrza Wągrowca. Od ponad dwudziestu lat moja praca i niewątpliwie pasja związana jest właśnie z samorządem. Motywacją są dla mnie pomysły i plany, które z różnych przyczyn nie zostały jeszcze zrealizowane. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców jestem przekonany, że przygotowany, wspólnie z ludźmi, którym leży na sercu dobro miasta program, spełni oczekiwania wągrowczan. Nasze miasto niewątpliwie zasługuje na więcej w wielu obszarach jego działalności. Dzisiaj potrzebujemy spokoju i rozważnych, pozbawionych emocji, decyzji. Z szacunkiem do pracy wielu pokoleń naszych mieszkańców budujmy pomyślną przyszłość Wągrowca – miasta, które kocham.

- przekazał kandydat

JAKUB ZADROGA

Wągrowiec, to wyjątkowe miejsce. Nasza wspólnota, nasze dziedzictwo i nasz potencjał - o który należy dbać i nieustannie rozwijać. Decyzja o moim kandydowaniu wynika z głębokiej wiary w możliwości, jakie drzemią w naszym mieście i z chęci służenia Wam wszystkim. Moja wizja Wągrowca opiera się na trzech filarach: rozwoju gospodarczym, spójności społecznej i transparentnym zarządzaniu. Chcę, aby nasze miasto dynamicznie się rozwijało i jednocześnie było przyjazne dla swoich mieszkańców. By było miastem nowoczesnym, ale szanującym swoją historię. stawiam na współpracę i komunikację. Wasze opinie, prośby i pomysły są dla mnie najważniejsze. Razem możemy kształtować przyszłość Wągrowca tworząc miejsce, w którym każdy będzie czuł się ważny i doceniony. Zapraszam do współpracy. Do zobaczenia na kampanijnym szlaku!

- takie słowa przekazał kandydat w krótkim filmie, który można znaleźć na Jego profilu

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto