MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zderzenie samochodu z jeleniem! Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Zbietka, gm. Mieścisko!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Tak wygląda auto po zderzeniu z jeleniem
Tak wygląda auto po zderzeniu z jeleniem JRG Wągrowiec
Wiele razy przestrzega się o zmniejszaniu prędkości pojazdu na drogach, szczególnie w miejscach, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, czyli ostre zakręty, śliska nawierzchnia, ale również w takich, gdzie na jezdni mogą pojawić się dzikie zwierzęta. W miejscowości Zbietka doszło do zderzenia auta z jeleniem!

Zgłoszenie informujące o kolizji samochodu osobowego ze zwierzęciem wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w poniedziałek, 4 marca. Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 190, w miejscowości Zbietka.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępu straży pożarnej potwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu z jeleniem. Kierujący, bez obrażeń, przebywał poza pojazdem wyjaśniając Policji okoliczności zdarzenia. W wyniku obrażeń zwierzę poniosło śmierć na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Martwy jeleń leżał na poboczu drogi nie stwarzając zagrożenia.

- relacjonuje ogn. Piotr Kaczmarek, rzecznik prasowy KP PSP Wągrowiec

Kierujący odczuwał bóle w klatce piersiowej

Zgłosił ten fakt strażakom, którzy udzielili mu koniecznej, pierwszej pomocy, a następnie na miejsce zawezwano karetkę pogotowia. Kierowcę przewieziono do szpitala w celach diagnostycznych.

Jak reagować w przypadku zderzenia ze zwierzęciem?

W pierwszej kolejności, jeśli jest możliwość, należy sprawdzić stan osób znajdujących się w pojeździe, dopiero później stan zwierzęcia.

Może być to trudne i niebezpieczne nocą i we mgle, dlatego w każdym wypadku należy włączyć światła awaryjne i wziąć latarkę, jeśli mamy taką pod ręką. Pamiętajmy, najważniejsze w takiej sytuacji jest twoje bezpieczeństwo! Niezależnie, czy w wyniku potrącenia zwierzę zginęło czy pozostaje ranne, powinniśmy zgłosić ten fakt np. na policję lub jeśli do zdarzenia doszło na terenie miasta – straż miejską.

- podaje serwis dziennikprawny.pl
Co bardzo ważne, do takiego zachowania obliguje nas prawo! Jeżeli kierowca nie zawiadomi służb może grozić mu nawet kara aresztu lub grzywny w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto