Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

1 listopada - policja radzi i ostrzega [video]

Robert Pilachowski
Robert Pilachowski
Wideo
od 16 lat
Każdego roku, 1 listopada, odwiedzamy groby swoich bliskich zmarłych. Jest to okres, który stwarza wyzwania związane z bezpieczeństwem na drogach. Policja apeluje, aby w tym dniu zachować rozwagę, a jeśli to możliwe wybrać alternatywny środek lokomocji.

1 listopada, to wyjątkowy dzień, kiedy oddajemy hołd zmarłym bliskim. Tradycyjnie w tym dniu odwiedza się groby, składając kwiaty, zapalając znicze i modląc się za dusze zmarłych. Niestety, jak co roku, drogi wokół cmentarzy są wyjątkowo zatłoczone, co zwiększa ryzyko wypadków drogowych. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, aby utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze w tym szczególnym dniu.

Policja apeluje

W tym dniu apelujemy, żeby kierowcy szybciej wyjechali na nekropolie, tak aby uniknąć jazdy w dużym natężeniu ruchu. Drugą ważną sprawą jest to, aby nie podjeżdżać pod sam cmentarz i spróbować zaparkować wcześniej auto. Apelujemy również o to, aby wszyscy, którzy mają możliwość pozostawienia auta w domu, aby się w ten dzień przespacerowali lub też wybrali komunikację miejską. Jeśli już wybierzemy się samochodem na cmentarz, to przypominamy, aby stosować się do poleceń kierujących ruchem. Zwracajmy także uwagę na okresowe zmiany w organizacji w ruchu. Przede wszystkim apelujemy o odpowiedzialność i rozsądek oraz niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu

- mówi oficer prasowy KPP w Wągrowcu, asp. Dominik Zieliński

Uwaga konieczna nie tylko na drodze!

Jak podają policyjne statystyki, w okresie Święta Zmarłych, niestety wzrasta przestępczość i ilość wykroczeń. Zachowajmy czujność podczas pobytu na cmentarzu i pomyślmy o zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Odpowiednie pilnowanie portfela, telefonu komórkowego, czy biżuterii może pomóc uniknąć kradzieży lub zgubienia. Należy pamiętać, że w tłumie na cmentarzu trudno jest zauważyć i odnaleźć sprawcę kradzieży, dlatego lepiej nie eksponować wartościowych rzeczy i zawsze mieć je pod czujnym okiem.
Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczaniu naszych domów i mieszkań, policjanci, każdego roku w dniu Wszystkich Świętych, odnotowują zwiększoną liczbę włamań. Dlatego zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i dobytek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto