Aż 15 medali przywieźli z zawodów pływacy z Klubu Pływackiego Aquapark Wągrowiec

Monika Zaganiaczyk
Pływacy z z Klubu Pływackiego Aquapark Wągrowiec mogą się pochwalić kolejnym sportowym sukcesem. Z poznańskich zawodów przywieźli aż 15 medali!

Młodzi zawodnicy z z Klubu Pływackiego Aquapark Wągrowiec wzięli udział w ogólnopolskich zawodach pływackich, które odbyły się z okazji 11 urodzin Term Maltańskich. Zawodniczki i zawodnicy wywalczyli 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych krążków. W klasyfikacji klubowej na 28 zgłoszonych klubów, KP Aquapark Wągrowiec zajął 7 miejsce.

Najlepiej popłynęły Amelia Błażejewska i Dominika Spychalska, które zdobyły po dwa złote medale. Z trzema srebrnymi medalami powróciła Aleksandra Palluth, srebro przywiózł także Filip Starzyński. Trzy razy brąz przypadł Lenie Ratajczak, z dwóch brązowych medali cieszyła się także Blanka Urbaniak, brązowy krążek wywalczyli również Filip Starzyński i Dominika Spychalska.

- Ponadto nagrody pieniężne za sumę punktów za 3 najlepsze starty przyznawane przez Organizatora zawodów otrzymali: Filip Starzyński, Aleksandra Palluth, Blanka Urbaniak, Amelia Błażejewska i Lena Ratajczak - informują przedstawiciele auaparku w Wągrowcu.