Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień Czystego Powietrza na zdjęciu - Centrum Edukacji Ekologicznej ogłosiło konkurs dla uczniów wągrowieckich szkół

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Oczywiste jest, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. To podstawa i dobro, które powinniśmy chronić. Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu ogłosiło konkurs dla uczniów wągrowieckich szkół podstawowych

Dzień Czystego Powietrza i fotografia mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Świadczy o tym konkurs ogłoszony przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu, ale nie tylko. Konkurs fotograficzny skierowany jest do szkół podstawowych z terenu miasta. Pierwszym krokiem było przekazanie placówkom pomocy edukacyjnych, w postaci broszur, które będą służyły do wykorzystania na zajęciach poświęconym podnoszeniu świadomości ekologicznej w tematach związanych z zanieczyszczeniami powietrza.

Do działań dołącza konkurs fotograficzny pod hasłem „Czyste powietrze w mojej okolicy”

Regulamin konkursu został już dostarczony do każdej szkoły miejskiej. Teraz pozostaje zachęcić uczniów do wzięcia w nim udziału.

Pragniemy, by podczas wykonywania zadania konkursowego uczestnicy zastanowili się: Co kojarzy im się z jesienią i zimą? Czy niestety jest to dym z komina lub zapach spalin? Niestety często tak bywa. Idąc ulicą wieczorem widzimy w powietrzu unoszące się smugi dymu. Liczymy na to, iż uczestnicy konkursu wykonując zadanie utwierdzą się w przekonaniu, iż warto działać, by ograniczać to, co jest dla Nas uciążliwe, a oddychanie czystym powietrzem jest istotne dla zdrowia naszego i naszych bliskich.

- do udziału w konkursie zachęca Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu

Jaki jest główny cel konkursu?

Cele są dwa: po pierwsze uwidocznienie piękna, czystości i estetyki otoczenia, w którym żyjemy i zaznaczenie oraz pobudzenie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska.

Cieszą Nas widoki pięknych pejzaży złotej jesieni, bez zbędnej mgły smogowej. Dlatego dbajmy o nasze środowisko. Zastanówmy się, czy pomimo tego, iż zmrok nastaje już wczesną porą, pęd życia pozornie staje się bardziej spokojny, a natura coraz bardziej się wycisza - czy nie miałoby to swojego uroku, gdyby nie „wiszące” w powietrzu zanieczyszczenia?

- zauważa CEE

Dla zwycięzców będą oczywiście nagrody!

Nagrody będą atrakcyjne, a dodatkowo zwycięskie fotografie będą opublikowane na stronie miasta www.wagrowiec.eu oraz stronie internetowej Centrum Edukacji Ekologicznej www.cee.wagrowiec.eu. Prace konkursowe można przesyłać na adres e-mail [email protected] do 21 listopada

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto