Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

20-lecie Teatru w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu - Teatr Mały, Teatr Variete i...Katarzyna Kuczerepa-Budzyńska

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
20-lecie Teatru w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu
20-lecie Teatru w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu Alicja Tylkowska
To już 20 lat, jak w Miejskim Domu Kultury zaczęło się dziać teatralnie. Uczczenie tego wspaniałego jubileuszu, było zatem jedynie przyjemną formalnością. W sobotę, 23 marca, odbyło się spotkanie z tej okazji

Teatr Mały, czyli teatr w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu, działa od roku 2003. Założycielką i reżyserką jest Katarzyna Kuczerepa-Budzyńska, nauczycielka języka polskiego i angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Wągrowcu, instruktorka teatralna i plastyczna, założycielka pracowni-warsztatowni plastycznej Blue House. Dziecięca grupa teatralna funkcjonuje właśnie pod nazwą Teatr Mały, natomiast jest jeszcze grupa młodzieżowa pod nazwą Teatr Variété.

Teatr w MDK ma już 20 lat

Właśnie z tej okazji, w Galerii Miejskiego Domu Kultury, odbyła się przyjemna uroczystość jubileuszowa.

Pierwszy był szkolny teatrzyk. On rozbudził potrzebę, która później była dokarmiana. Wągrowiec jest doskonałą przestrzenią dla teatru. Mnie najbardziej interesuje absurd. Sytuacje absurdalne bardzo wiele mówią o życiu człowieka i pokazują dziwności funkcjonowania ludzi między sobą - jakie czasem bariery budujemy. Przy tworzeniu spektaklu najpierw jest koncepcja, forma przychodzi później - wszystko zaczyna się od pierwszej sceny. Dopiero, jak ją widzę, to stwierdzam, czy jestem w stanie podjąć tę walkę.

- powiedziała Katarzyna Kuczerepa-Budzyńska.

Podczas benefisu, o swojej pracy dla teatrów, opowiedział również twórca plakatów do spektakli Teatru Małego i Teatru Variete, Daniel Hilbrecht.

Kasia daje mi dużo swobody w tym, co robię. Bardzo lubię, kiedy Kasia zleca mi zrobienie plakatu. Biorę wtedy drabinę, ściągam z pawlacza zakurzone pędzle, farby i mam okazję, by sobie poszaleć. Zawsze musi być to coś, na co zasługuje jej praca.

- powiedział artysta
Plakaty - interesujące w formie i wyrazie - można było obejrzeć na ścianach Galerii MDK.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze wspomnień, uśmiechów i ciekawych rozmów, które trwały również w części nieoficjalnej benefisu - przy drobnych słodkościach i okolicznościowym torcie.

Pani Katarzynie Kuczerepie-Budzyńskiej oraz obu Teatrom, życzymy kolejnego, szczęśliwego jubileuszu oraz spektakli, które nadal będą poruszać widzów i pobudzać ich do refleksji.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto