Gdzie chcemy najchętniej zamieszkać w powiecie wągrowieckim? Wągrowiec, Skoki, Gołańcz? Gdzie wydano najwięcej pozwoleń w 2021 roku?

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
W której gminie wydanych zostało w 2021 roku najwięcej pozwoleń na budowę? Gdzie najchętniej chcemy wybudować nowy dom, a gdzie powstaje najwięcej bloków?
W której gminie wydanych zostało w 2021 roku najwięcej pozwoleń na budowę? Gdzie najchętniej chcemy wybudować nowy dom, a gdzie powstaje najwięcej bloków? pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Jak epidemia koronawirua wpłynęła na budowę nowych domów i bloków w powiecie wągrowieckim? Ile pozwoleń na budowę wydano w minionym roku w starostwie w Wągrowcu? Gdzie powstaje najwięcej domów jednorodzinnych? W Wągrowcu, a może Skokach? Gdzie budowanych jest najwięcej nowych mieszkań? Znane są dane wydziału budownictwa za 2021 rok.

Pozwolenia na budowę w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim

Pierwszy rok epidemii koronawirusa - 2020 był rekordowy jeśli chodzi o wydawanie nowych pozwoleń na budowę w Wągrowcu. Starostwo w przeciągu roku wydało ich wówczas aż 850.

W minionym roku, zainteresowanie budową nowych obiektów było mniejsze. W przeciągu 2021 roku starostwo w Wągrowcu wydało 750 pozwoleń. Jest to jednak i tak więcej niż np. w 2018 roku kiedy było ich 698.

ZOBACZ TAKŻE

Znacznie wzrosła jednak liczba zgłoszeń budowlanych, niewymagających pozwolenia. Jeśli zsumujemy je z pozwoleniami na budowę to liczba decyzji budowlanych będzie rekordowa.

- Starostwa Powiatowego wpłynęło (...) 760 zgłoszeń zamiaru przystąpienia do wykonywania robót budowlanych lub budowy obiektów zwolnionych z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę w tym 304 zgłoszeń z projektem budowlanym (zgłoszeń budynków mieszkalnych jednorodzinnych, budowy sieci, wykonywania instalacji gazowych w budynkach). Łączna liczba pozwoleń na budowę i zgłoszeń w 2021 r. wynosi: 1510 i jest to liczba przewyższająca analogiczne dane w latach poprzednich - wylicza Dariusz Przesławski, kierownik wydziału Wydział Architektury i Budownictwa, Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

ZOBACZ TAKŻE

Rekordowa liczba pozwoleń na budowę domów w powiecie wągrowieckim

Co także istotne, w ogólnej liczbie wydanych pozwoleń na budowę znaczącą liczbą stanowią te dotyczące budowy budynków mieszkalnych. Łącznie było ich 362. 352 z nich dotyczą budowy domów jednorodzinnych, a 10 wielorodzinnych.

- Jest to liczba rekordowa w ostatnich latach. Dla porównania w roku 2020 wydano pozwolenia na budowę dla 270 budynków mieszkalnych jednorodzinnych - wylicza przedstawiciel starostwa.

Gdzie najwięcej się buduje? Gdzie powstaje najwięcej domów jednorodzinnych, a gdzie powstają nowe bloki? Zobacz w galerii:

W której gminie wydanych zostało w 2021 roku najwięcej pozwoleń na budowę? Gdzie najchętniej chcemy wybudować nowy dom, a gdzie powstaje najwięcej bloków?

Gdzie chcemy najchętniej zamieszkać w powiecie wągrowieckim?...

Mieszkańcy powiatu wągrowieckie wszystkie formalności związane z budową nowego domu mogą załatwić w starostwie powiatowym w Wągrowcu.

Starostwo powiatowe w Wągrowcu
Kościuszki 15, 62-100 Wągrowiec
tel. 67 268 0 500.

W której gminie wydanych zostało w 2021 roku najwięcej pozwoleń na budowę? Gdzie najchętniej chcemy wybudować nowy dom, a gdzie powstaje najwięcej bloków?

Gdzie chcemy najchętniej zamieszkać w powiecie wągrowieckim?...

Zobacz także jak wyglądała sytuacja dotycząca pozwoleń budowlanych w powiecie wągrowieckim przed rokiem

Gdzie powstaje w powiecie wągrowieckim najwięcej bloków, a gdzie domów jednorodzinnych?  Zobacz w galerii ->

Gdzie najchętniej chcemy zamieszkać? Wągrowiec, Skoki, Gołań...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prestiżowe nagrody dla polskich domów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie