Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Damasławek doposaży Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów. Ale to nie wszystko. Szykują się spore wydatki!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Inwestycje dla Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku
Inwestycje dla Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku FB Cyprian Wieczorek - Wójt Gminy Damasławek
Gmina Damasławek stawia na dzieci i młodzież! Wiele inwestycji dotyczy zatem placówek oświatowych, gdzie kładzie się nacisk na, jak najlepsze, wyposażenie, by nauka stała się przyjemniejsza i łatwiejsza. W Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku będzie zakupiony nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne, ale to nie koniec.

Zespół Szkół Powszechnych w Damasławku wzbogaci się o nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Placówki oświatowe w gminie są objęte szczególnym zainteresowaniem w gminie.

Największą część budżetu Gminy Damasławek stanowią wydatki związane z oświatą. Staramy się dbać o naszą infrastrukturę oraz doposażać placówki oświatowe.

- powiedział Wójt Gminy Damasławek, Cyprian Wieczorek

Zespół Szkół jest nieustannie doposażany - zależnie od budżetu gminy

W ubiegłym, 2023,roku na terenie placówki zostało zrealizowano kilka ważnych zadań. Przede wszystkim odremontowano pracownię językową w sali nr 33, a w salach 32, 33, 35, 36 i 42 wymieniono blaty uczniowskich stolików. Konieczny był również zakup krzeseł dla uczniów, których nabyto aż 132 sztuki. Dokonano również zakupu 4 monitorów interaktywnych i sprzętów w ramach projektu "Aktywna tablica". Nie zapomniano także o koniecznym remoncie szatni przy dużej sali gimnastycznej. Ważną, dla dzieci i młodzieży, była realizacja projektu "Klasa z drewna", na którą Gmina Damasławek otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 83 tysięcy złotych z Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. W projekcie uwzględniono nie tylko nowe nasadzenia drzew i kwiatów, ale również stworzono ogólnodostępna przestrzeń edukacyjno-rekreacyjną, czyli ławki, wiaty, gry i tablice edukacyjne.

Jakie nowe zadania dla szkoły są w planach?

Po wielu latach wymieniamy meble i wyposażenie. Dokonujemy zakupów nowoczesnego sprzętu oraz pomocy dydaktycznych. W 2024 roku czeka nas ogromna inwestycja związana z termomodernizacją budynków Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku. Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych i najdroższych zadań, które zaplanowaliśmy na ten rok. Realizacja przedsięwzięcia nie tylko zmniejszy stałe koszty funkcjonowania jednostki, ale również poprawi wizerunek i estetykę.

- dodaje Cyprian Wieczorek

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto