Gmina Gołańcz. Sztangistki z Zamku Gołańcz z medalami. Sukces na Mistrzostwach Polski Młodzików

Monika Zaganiaczyk
arch. Zamku Gołańcz
Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów z Zamku Gołańcz mogą się pochwalić kolejnymi sukcesami. Sekcję z Gołańczy reprezentowały trzy zawodniczki i jeden zawodnik. Wszystkie dziewczęta wróciły do domu z medalami.

Czworo zawodników z Zamku Gołańcz reprezentowało klub na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbyły się w dniach 21-24.10.2021 w Ciechanowie.

Róża Włodarczyk zajęła 1. miejsce w kategorii 40 kg z wynikiem 38 kg w rwaniu, 50 kg w podrzucie i 88 kg w dwuboju. Łącznie zdobyła 3 złote medale i tytuł Mistrzyni Polski.

Marcelina Woźniak wywalczyła 2. miejsce w kategorii 45 kg z wynikiem 42 kg w rwaniu, 53 kg w podrzucie i 95 kg w dwuboju. (Brąz w rwaniu, srebro w podrzucie i dwuboju i tytuł Wicemistrzyni Polski)

Wiktoria Gniot zajęła 3. miejsce w kategorii 76 kg z wynikiem 50 kg w rwaniu, 58 kg w podrzucie i 108 kg w dwuboju. (Srebro w rwaniu, brąz w podrzucie i dwuboju)

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt drużyna Zamku z 14 punktami uplasowała się na 5 miejscu na sklasyfikowane 35 drużyny.

Aleksander Grygiel zajął 8 miejsce w kategorii 81 kg z wynikiem 75 kg w rwaniu, 85 kg w podrzucie i 160 kg w dwuboju.

- Razem podopieczni Zdzisława Rotnickiego zdobyli 17 punktów co dało 13 miejsce w łącznej klasyfikacji drużynowej na 58 startujących ekip. Wielkopolska zajęła 1 miejsce w klasyfikacji województw. Podczas zawodów jednym z sędziów był Przemysław Ciosek - poinformowali przedstawiciele Zamku.

Publika w wągrowieckiej hali miała powody do radości!

Siła młodości! Nielba Wągrowiec pokonuje Warmię Energę Olszt...