Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kłopotliwe rogatki kolejowe na ulicy Kościuszki w Wągrowcu. Skarży się na nie mieszkaniec. Co na to PKP PLK?

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
Monika Zaganiaczyk
Mieszkaniec Wągrowca skarży się na długi czas zamknięcia rogatek na ulicy Kościuszki. Co na to przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe?

Wągrowczanin skarży się na zamknięte rogatki na ul. Kościuszki w Wągrowcu

Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Wągrowca. Mężczyzna skarży się na czas zamknięcia rogatek na przejeździe kolejowym na ul. Kościuszki w Wągrowcu. Jak wynika z jego relacji w piątek, 30 września były one zamknięte przez ok. 15 minut. Od godz. 21.22 do 21.37.

- To nie była żadna awaria, po prostu nie chciało im się podnosić między pociągami. Najpierw przyjechał szynobus z Gołańczy, a potem chyba przetaczali jakiś skład. Całe miasto stało. W ogóle, poza miastem, tam gdzie jest automatyka, szlabany są zamykane na kilkadziesiąt sekund. U nas (na Kościuszki i na Pałuckiej), z takim natężeniem ruchu, najczęściej na 3 minuty - żali się mężczyzna.

ZOBACZ TAKŻE

Co o sytuacji na przejeździe w Wągrowcu mówią przedstawiciele PKP PLK?

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy przedstawicieli PKP PLK , którzy odpowiadają za utrzymanie linii kolejowych, w tym właśnie za funkcjonowanie rogatek.

Dlaczego rogatki były tak długo zamknięte? Czy nie można skrócić czasu ich zamknięcia?

Jak wyjaśnia Radosław Śledziński z zespołu PKP Polskie Linie Kolejowe, urządzenia na ulicy Kościuszki w Wągrowcu są sprawne.

- PLK zależy, by przejazdy w jak najmniejszym stopniu wpływały na system komunikacji drogowej, dlatego rogatki zamykane są najpóźniej i otwierane najwcześniej jak to możliwe, przy zachowaniu niezbędnych wymogów bezpieczeństwa i przestrzeganiu obowiązujących przepisów. Sygnalizację i rogatki na przejeździe na ul. Kościuszki obsługują pracownicy kolei. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu na przejeździe konieczne jest wcześniejsze zamknięcie rogatek przed przejazdem pociągów - wyjaśnia przedstawiciel kolejowej spółki.

ZOBACZ TAKŻE

Wskazuje, że czas zamknięcia rogatek, uruchomienia urządzeń jest ściśle powiązany z natężeniem ruchu kolejowego.

- W przypadku większego ruchu kolejowego, związanego np. z manewrami pociągów i ruchem do Punktu Utrzymania Taboru Kolei Wielkopolskich, może występować dłuższe zamknięcie. Niekiedy na czas zamknięcia zapór wpływają także niewłaściwe zachowania kierowców, którzy ignorując zasady bezpieczeństwa prowadzą do uszkodzeń urządzeń - informuje.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto