MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nadszedł długo wyczekiwany czas na realizację kolejnych remontów dróg w powiecie. To odcinek Kakulin-Kuszewo oraz chodnik w Mokronosach

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
pixabay
Kolejne inwestycje w powiecie wągrowieckim. Droga na odcinku Kakulin-Kuszewo zyska nowy wygląd, a co za tym idzie, podniesiony na niej będzie poziom bezpieczeństwa. Wyremontowany zostanie również chodnik w Mokronosach. Podpisano umowy z wykonawcami remontów.

Jeszcze w lutym 2024 zostały podpisane umowy z Wojewodą Wielkopolskim na dofinansowanie trzech zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trakty te, to bardzo ważne inwestycje, bardzo długo wyczekiwane przez lokalną społeczność. To odcinki Pawłowo Żońskie – Rybowo, Kakulin – Kuszewo oraz chodnik w Mokronosach. We wszystkich trzech przypadkach umowy z wykonawcami są już podpisane.

Przypomnijmy, że pierwszy wspomniany odcinek - gdzie w planach jest nałożenie warstw bitumicznych i naprawa uszkodzonej nawierzchni na długości 990 metrów, szerokości 5 metrów, łącznie z poszerzeniem na łukach poziomych oraz obustronnym utwardzeniem pobocza - remontować będzie firma Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. ze Żnina, która również zrealizuje budowę odcinka Kakulin-Kuszewo - tutaj nowy wygląd zyska prawie 2 kilometry traktu. Całkowity koszt robót na tym odcinku, to 1.799.272,37złotych.

- Zakres prac dotyczy wykonania nowych warstw bitumicznych nawierzchni jezdni na istniejącej drodze i wymianę oznakowania pionowego. Celem prac jest poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego, korekta spadków poprzecznych i podłużnych oraz prawidłowe odprowadzanie wód opadowych z korony jezdni do istniejących rowów trawiastych i poboczy gruntowych. Geometria drogi pozostaje bez zmian.

- poinformowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Remont chodnika w Mokronosach na długości 372m

Tę inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Szymon Włodarczyk z siedzibą w Cieślach.

- Zadanie obejmuje przebudowę drogi poprzez budowę jednostronnego chodnika o szerokości 2,0m bez krawężników i obrzeży oraz poszerzenie jezdni z 5,0m do 5,5 m. Ze względu na brak kanalizacji deszczowej oraz istniejący rów, lewostronny spadek poprzeczny przejdzie z daszkowego na jednostronny w celu umożliwienia spływu wód opadowych i roztopowych do rowu.

- dodaje Starostwo

Przebudowane zostaną również zjazdy na posesję, piesi będą mieli wyznaczone przejścia, postawione będą także bariery ochronne, oznakowanie pionowe i poziome. Całkowity koszt robót wyniesie 979.703,36 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto