MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Remont drogi powiatowej Kopaszyn - Grylewo dobiega końca. Kolejny remont szykuje się na odcinku Pawłowo Żońskie - Rybowo

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Kończy się remont drogi powiatowej na odcinku Kopaszyn - Grylewo
Kończy się remont drogi powiatowej na odcinku Kopaszyn - Grylewo Starostwo Powiatowe w Wągrowcu
Remont odcinka drogi Kopaszyn - Grylewo o długości 990 metrów niebawem zostanie zakończony. Powiat uczynił kolejny krok remontowy - to umowa z wykonawcą na odnowienie i konieczne naprawy na drodze Pawłowo Żońskie - Rybowo.

Remont 990 metrowego odcinka drogi na trasie Kopaszyn - Grylewo miał zakończyć się do 31 maja, jednak ze względu na szybki postęp prac, termin ten prawdopodobnie się skróci. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, prace objęły ułożenie nowych warstw bitumicznych oraz wymianę uszkodzonych krawędzi drogi. Po obu stronach jezdni zaprojektowano pobocze utwardzone o szerokości 1,0 m.

Szykują się kolejne naprawy

Tym razem będzie to, długo wyczekiwany przez mieszkańców i użytkowników, remont drogi powiatowej na odcinku Pawłowo Żońskie - Rybowo. Wykonawcą tego zadania będzie firma Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. ze Żnina, z którą podpisano już umowę na realizację tej inwestycji.
Plany zakładają przede wszystkim wykonanie remontu obejmującego nałożenie warstw bitumicznych i naprawę uszkodzonej nawierzchni na długości 990 metrów, szerokości 5 metrów, łącznie z poszerzeniem na łukach poziomych oraz obustronnym utwardzeniem pobocza.

- Ułożenie nowych warstw bitumicznych oraz wymiana uszkodzonych krawędzi drogi, spowodują poprawę profilu poprzecznego oraz spadków poprzecznych, co wpłynie na usprawnienie odprowadzania wód deszczowych z korony jezdni. W celu uniknięcia spękań odbitych od istniejącej nawierzchni bitumicznej, zaprojektowano na całym odcinku siatkę antyspękaniową. Geometria drogi oraz jej cechy techniczne pozostają bez zmian.

- informuje Starostwo

Całkowity koszt inwestycji, to 1.252.404,45 złotych.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto