Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne drogi w powiecie wągrowieckim będą wyremontowane! Podpisano już stosowne umowy na dofinansowanie!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Arkadiusz Wojtasiewicz/Polska Press
Trzy drogi w powiecie wągrowieckim zyskają nowy wygląd i podniesiony na nich będzie poziom bezpieczeństwa! Podpisano umowy na dofinansowanie remontów. Jakie drogi obejmą działania?

Umowy z Wojewodą Wielkopolskim na dofinansowanie trzech zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostały podpisane! Trakty te, to bardzo ważne inwestycje, bardzo długo wyczekiwane przez lokalną społeczność. Nowy wygląd zyskają:

  • odcinek Pawłowo Żońskie – Rybowo
  • odcinek Kakulin – Kuszewo
  • chodnik w Mokronosach

Remont drogi powiatowej na odcinku Pawłowo Żońskie - Rybowo

Prace będą przebiegać na długości 990 metrów i szerokości 5 metrów, z poszerzeniem na łukach poziomych oraz poboczach utwardzonych. Wartość zadania, to 1 922 970,14 złotych.

Ułożenie nowych warstw bitumicznych oraz wymiana uszkodzonych krawędzi drogi, spowodują poprawę profilu poprzecznego oraz spadków poprzecznych, co wpłynie na usprawnienie odprowadzania wód deszczowych z korony jezdni. W celu uniknięcia spękań odbitych od istniejącej nawierzchni bitumicznej, zaprojektowano na całym odcinku siatkę antyspękaniową. Geometria drogi oraz jej cechy techniczne pozostają bez zmian.

- poinformowało Starostwo Powiatowe

Remont drogi powiatowej na odcinku Kakulin - Kuszewo

Długość tego odcinka, przeznaczonego do naprawy, to niemal 2 kilometry. Wartość całkowita zadania, to 1 815 509,60 złotych.

Zakres prac dotyczy wykonania nowych warstw bitumicznych nawierzchni jezdni na istniejącej drodze i wyminę oznakowania pionowego. Celem prac remontowych jest poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego, korekta spadków poprzecznych i podłużnych oraz prawidłowe odprowadzanie wód opadowych z korony jezdni do istniejących rowów trawiastych i poboczy gruntowych.

- wyjaśnia Starostwo

Budowa chodnika w miejscowości Mokronosy

Długość tego odcinka wynosi 372 metry.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi poprzez budowę jednostronnego chodnika o szerokości 2,0m bez krawężników i obrzeży oraz poszerzenie jezdni z 5,0m do 5,5 m. Ze względu na brak kanalizacji deszczowej oraz istniejący rów lewostronny spadek poprzeczny przejdzie z daszkowego na jednostronny w celu umożliwienia spływu wód opadowych i roztopowych do rowu. W ramach prac zostaną przebudowane zjazdy na posesję, zostanie wyznaczone przejście dla pieszych oraz wykonane będą elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery ochronne, oznakowanie pionowe i poziome.

- objaśnia Starostwo Powiatowe

Ważną kwestią będzie również podpisanie aneksu do umowy dotyczącej remontu na odcinku Kopaszyn - Grylewo, w którego wyniku kwota dofinansowania ulegnie zmianie i wyniesie 876 316,30 złotych.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto