Nasi juniorzy kolejny raz nokautują rywali

PW
Wyśmienitą formą zabłysnęli w swoich kolejnych spotkaniach juniorzy Nielby walczący w lidze wielkopolskiej. Nielbiści z rocznika 1993-1994 wysoko pokonali w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Spartakusa Buk

Podopieczni trenera Pawła Galusa już po 8. minutach meczu prowadzili różnicą pięciu bramek (6-1). Po trafieniu skrzydłowego Dariusza Widzińskiego, dystans dzielący obie drużyny zwiększył się aż do ośmiu bramek. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się.

Na przerwę nasi juniorzy schodzili z przewagą dziesięciu trafień. W drugiej połowie piłkarze ręczni MKS-u całkowicie kontrolowali przebieg starcia. Najwyższe prowadzenie nielbiści zanotowali na kwadrans przed zakończeniem pojedynku. Wówczas udanym rzutem karnym popisał się Adam Kotowski. Wynik spotkania ustalił Dawid Idczak (34-23).

Równie udany pojedynek, co ich starsi koledzy, rozegrali juniorzy młodsi z rocznika 1995-1996. Kolejnym ich rywalem ligowym była ekipa Sparty Ostrów Wielkopolski. Spotkanie przyniosło drużynie trenera Piotra Łuszcza wymarzony początek. W okresie pierwszych 10. minut żółto-czarni oddali jedenaście celnych rzutów na bramkę rywala, nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

W dalszej części meczu starcie wyrównało się. Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem Nielby Wągrowiec 19-11. Po zmianie stron niewiele zmieniło się na parkiecie. Lepiej piłkę rozgrywali nasi szczypiorniści i to właśnie oni po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z kolejnego kompletu punktów (32-23).