MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Do zobaczenia, przyjacielu. Już nam Ciebie brakuje". Ostatnie pożegnanie dr Huberta Palucha

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Pogrzeb śp. dr Huberta Palucha na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu
Pogrzeb śp. dr Huberta Palucha na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu Alicja Tylkowska
Ostatnie pożegnanie wągrowczanina, dr Huberta Palucha odbyło się 13 kwietnia w Wągrowcu. Msza św. za duszę zmarłego rozpoczęła się o 10.00 w kościele pw. św. Wojciecha, natomiast odprowadzenie zmarłego, z kaplicy do miejsca spoczynku, miało miejsce na cmentarzu komunalnym, o 11.00.

Od 2013 do 2019 roku dr Hubert Paluch pełnił funkcję rektora Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium. Dr Hubert Paluch był w przeszłości dziekanem wydziału zamiejscowego GSW Milenium w Wągrowcu i to właśnie dzięki jego pracy i zaangażowaniu wydział ten funkcjonował tak sprawnie i wciąż się rozwija. Był stypendystą Programu LPP Erasmus w Wirtschaftsuniversitaet Wien, AVANS Breda i VSO Praha. Był także trenerem biznesu i ekspertem ds. rynku usług szkoleniowych w projektach unijnych m. in.: "Foresight - SIECI GOSPODARCZE WIELKOPOLSKI - Scenariusze transformacji wiedzy wspierające innowacyjną gospodarkę".

Ceniony za kreatywność i skuteczność w działaniu, m.in. na forum Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich. W społeczności lokalnej był ceniony za nowatorskie podchodzenie do tematu nauczania. Doktor Hubert Paluch nie bał się wygłaszać sądów i opinii, które być może nie były popularne, ale trafiały w sedno, jeśli chodzi o bolączki szkolnictwa wyższego w naszym kraju.

Śmierć dr Huberta Palucha zaskoczyła wszystkich. "To był dobry, radosny człowiek, z głową pełną planów" - mówili po pogrzebie przyjaciele i znajomi. Pogrzeb zmarłego zgromadził wielu ludzi - rodzinę, znajomych, przyjaciół i osób postronnych, którzy znali osobiście dr Palucha, bądź podziwiali jego działania, głównie na rzecz dzieci z autyzmem.

Msza św. żałobna została odprawiona w kościele pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu. Po niej odprowadzono zmarłego w kondukcie z kaplicy na wągrowieckim cmentarzu komunalnych do miejsce pochówku.

Żegnamy dzisiaj kogoś, kto jeszcze długo mógł z nami być. Wierzymy, że ci, których kochamy, nie umierają nigdy. Bo miłość jest nieśmiertelna.

- kilka słów od rodziny przekazał ksiądz celebrujący uroczystość

Jak mówił dr Paluch: największą wartością na świecie jest możliwość życia dla drugiego człowieka

- Nie umiera ten, kto zostawia po sobie wspomnienia w sercach tych, których kochał. Ty Hubercie, kochałeś Wągrowiec. Tak wiele osób przyszło tutaj pożegnać niezwykłego, wspaniałego człowieka, a dla niektórych z nas przyjaciela. Chociaż miałem zaszczyt poznać Go zaledwie kilkanaście lat temu - w chwili, gdy obejmował zarządzanie w wągrowieckim oddziale zamiejscowym Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, to już wtedy zrozumiałem, że ten ambitny i aktywny człowiek, wiele w Wągrowcu zdziała. Kolejne lata działalności dr Huberta Palucha udowodniły, że nie pomyliłem się w tej ocenie. Swoim talentem organizacyjnym, osobowością, wiedzą i pracowitością przez lata służył edukacji wągrowieckiej, w różnych jej aspektach, a dzieła, które tworzył na trwałe wpisują się w historię naszego miasta. Najpierw, z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, rozwijał pierwszą w Wągrowcu Niepubliczną Szkołę Wyższą, a jednocześnie stworzył, jeden z pierwszych w regionie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, który przez kolejne lata, mógł prężnie działać i rozwijać skrzydła. Później skierował się na działalność służącą dzieciom i wspólnie z żoną Kasią założył Niepubliczne Przedszkole "Progressio" z oddziałami integracyjnymi dla dzieci ze spektrum autyzmu. Stworzył zatem kolejną w regionie, unikatową placówkę, która stała się drugim domem dla tych dzieci, a jednocześnie ośrodkiem wsparcia dla ich rodziców. Nie poprzestał jednak na tym i rozszerzył działalność na kolejny stopień edukacyjny, zakładając Niepubliczną Szkołę dla swoich, jak czasem mawiał, dzieci. W 2022 roku to dzieło zostało wyróżnione, w pełni zasłużoną, Honorową Nagrodą Miasta Wągrowca. Edukacja wyższa, edukacja senioralna, edukacja specjalistyczna na poziomie przedszkolnym i szkoły podstawowej, to dokonania, które pozostawia nam, śp. dr Hubert Paluch. A tyle jeszcze miał planów i marzeń. Niestety, Drogi Hubercie,Twoje plany, będą musieli kontynuować inni ludzie - Twoi najbliżsi. Do zobaczenia, przyjacielu. Już nam Ciebie brakuje.

- powiedział przy miejscu pochówku dr Huberta Palucha burmistrz, Jarosław Berendt.

Dr Hubert Paluch odszedł nagle w niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, w wieku 44 lat.

Rodzinie zmarłego, nasza redakcja, składa najszczersze wyrazy współczucia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto