PW
Jeśli Miedź Legnica sukcesem zakończy ostatnie spotkanie z Piotrkowianinem, nielbiści o utrzymanie w lidze powalczą w barażach z Gwardią Opole

Nielbą pożegnali się niedawno: Jerzy Kasprzak, prezes klubu oraz Giennadij Kamielin, pierwszy trener. Nielbiści od kilkunastu już dni trenują pod kierunkiem Pawła Galusa, który dotychczas był drugim szkoleniowcem MKS-u.

W minioną sobotę, w przedostatniej kolejce play-out wągrowieccy piłkarze ręczni zmierzyli się z drużyną MKS Piotrkowianina. Spotkanie rozegrane zostało w piotrkowskiej hali „Relax”.

W pierwszych minutach spotkania na parkiecie w Piotrkowie Trybunalskim trwała wyrównana walka. Potem nielbistom udało się wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Swojej przewagi żółto-czarni już w pierwszej połowie nie powiększyli. Do przerwy skończyło się na dwubramkowym prowadzeniu Nielby (15:13).
Po zmianie stron Piotrkowianin zanotował udaną serię trzech trafień, po której wyszedł nawet na prowadzenie (16:15).

Wągrowieccy szczypiorniści szybko jednak odzyskali swój rytm. W tej części spotkania znakomicie zagrał Przemysław Krajewski, zdobywając większość ze swoich ośmiu bramek. Świetne zawody rozegrał również Łukasz Gierak. Niezwykle silnych rzutów naszego rozgrywającego nie mógł zatrzymać bramkarz gospodarzy - Piotr Ner. W samej końcówce spotkania nielbiści już tylko powiększali swoją zdobycz bramkową.

Spotkanie zakończyło się sukcesem wągrowczan, którzy ograli rywala różnicą pięciu bramek (30:25). Swoje spotkanie, niestety wygrali również gracze Miedzi Legnica, którzy na wyjeździe pokonali Gorzów 40:35. Sytuacja w tabeli grupy spadkowej więc się nie zmieniła. Nadal na 10. pozycji - barażowej znajdują się nielbiści.