Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwszy tydzień ferii za nami. Jakie atrakcje dla najmłodszych przygotował Miejski Dom Kultury?

Robert Pilachowski
Robert Pilachowski
Pierwszy tydzień ferii za nami. Sprawdziliśmy, co w tym czasie dla dzieci przygotował Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. Atrakcji nie brakowało! Oferta jest na tyle zróżnicowana, że każdy znalazł cos dla siebie!

Ferie z Coolturą w Miejskim Domu Kultury odbywają się w terminie od 12 do 25 lutego. Program od początku zakładał różnorodność warsztatów i zajęć, które pozwoliły dzieciom w różnych grupach wiekowych, z różnymi zainteresowaniami korzystać z przedstawionej oferty.

Planszówki i Lego
Zajęcia w Miejskim Domu Kultury rozpoczęły się warsztatami "Kosmopolis – stwórz własną grę planszową", na których dzieci mogły wykazać się kreatywnością. Uczestnicy mieli okazję stworzyć, według swoich zasad, grę planszową korzystając z Kart Strategii oraz Kart Losowych Zdarzeń, które zostały stworzone na potrzebę gry. Pod koniec zajęć uczestnicy zagrali rundę z każdej z gier, dzięki czemu mogli wywnioskować, co należy zmienić bądź dodać, aby stała się jeszcze lepsza!

Kolejną pozycją przygotowaną przez MDK były "Zajęcia Robotyki z LEGO Spike Prime", na których dzieci budowały z klocków LEGO roboty, pojazdy, itp., wprowadzając je w ruch dzięki mechanizmom, które poznają na zajęciach.

Tańce ludowe, szachy i dużo więcej!
Zabawy i tańce ludowe z Anną Żelazowską zgromadziły dużą ilość uczestników, którzy po raz pierwszy mieli styczność z tańcami ludowymi. Ale nie tylko! Pojawiły się także dzieci, które cyklicznie uczestniczą w zajęciach Pałuckiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Dębina'', działającego przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Zajęcia były współorganizowane z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu. Warto dodać, iż do zespołu trwa nabór - wszystkie dzieci, które chcą poznać ludową kulturę poprzez taniec i śpiew, a także brać udział w scenicznych występach, mogą przyjść na zajęcia. Spotkania odbywają się w Warsztatowni, która mieści się w Miejskim Domu Kultury - w każdy poniedziałek o godzinie 15.15

Bardzo dużą popularnością cieszyły się także zajęcia z szydełkowania, które prowadziły panie z Sekcji Szydełkowania działającej przy MDK. Na warsztatach uczestnicy od podstaw poznawali techniki szydełkowania oraz próbowali stworzyć własne wzory. Dzieciom na tyle spodobały się zajęcia, że już teraz zadeklarowały udział w spotkaniach sekcji, które odbywają się w Galerii MDK w czwartki o godzinie 17.

Dla chcących poznać tajniki gry w szachy zorganizowano również zajęcia. Podczas tych zajęć, można było uczyć się podstaw gry, jak i bardziej zaawansowanych technik.
Z kolei dla miłośników animacji - we wtorek odbył się Bal Karnawałowy "Witajcie w naszej bajce" z Panem Kleksem z grupą animacyjną BIT (organizowany również przy współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu).

Intensywny tydzień

To był bardzo intensywny tydzień w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Należy docenić organizatorów za tak zróżnicowaną ofertę zajęć. Cieszy fakt, że dzieciom na tyle spodobały się warsztaty, które są w stałej ofercie MDK, że już teraz wyraziły chęć dołączania do istniejących już grup.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto