MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piwo jak od Cystersów w Wągrowcu

JAR
Jarosław Ziółkowski
Od niedawna mamy w mieście punkt firmowy z browarem warzonym naturalnie. - Doczekaliśmy się - mówią mieszkańcy

Piwa produkowanego przy pomocy naturalnych metod nie było w naszym mieście od czasów, kiedy prym na naszych ziemiach wiedli Cystersi. Ich historia nierozerwalnie wiążę się z historią piwa produkowanego w klasztorach. Najprawdopodobniej zakonnicy produkowali napój z ziarna palonego, cykorii i chmielu. Niskoprocentowe piwo warzone było w oparciu o specjalną recepturę. Takie produkty sprzedawano następnie w licznych karczmach leżących w dobrach klasztornych.

Od niedawna możemy jednak cofnąć się w czasie i spróbować produktów przygotowywanych przy użyciu naturalnych składników. Przy wągrowieckim rynku otwarto kolejny sklep firmowy Browaru Czarnków. To obecnie jeden z niewielu zakładów stosujących dawne metody warzenia piwa oraz klasyczne urządzenia piwowarskie. W związku z tymi cechami w 2006 roku piwo Noteckie z browaru w Czarnkowie zostało wpisane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na polską Listę Produktów Tradycyjnych.

Punkt w Wągrowcu czynny jest od poniedziałku do soboty od godziny 10. do 20. Czy wągrowczanie chętnie robią w nim zakupy. - W ciągu majowego weekendu mieliśmy prawdziwe zatrzęsienie klientów - przyznają pracownicy.

- Mieszkańcy przekonali się do pasteryzowanego piwa i coraz częściej po nie sięgają - mówią.

- Fajnie, że w końcu my doczekaliśmy się sklepu firmowego. Wcześniej takie piwo jak Noteckie można było dostać w bardzo niewielu miejscach. Dziś mamy specjalny punkt, a w nim wiele rodzajów piwa do wyboru - mówi jeden z wągrowczan.

Piwa, które możemy kupić w punkcie Browaru Czarnków są piwami dolnej fermentacji, co oznacza, że mają większą trwałość i są „czystsze w smaku”. Ponadto piwa dolnej fermentacji lepiej gaszą pragnienie, są klarowne, słabsze i pozbawione wyczuwalnych aromatów.

W ofercie wągrowieckiego sklepu firmowego znajduje się aż czternaście rodzajów piwa o zawartości alkoholu od 5,6 do 6 procent. Ich ceny wahają się od 2 do 2,5 zł za butelkę 300 ml, a także 13 zł za 750 ml butelkę piwa niefiltrowanego, miodowego oraz korzennego.

Co cieszy się największą popularnością wśród mieszkańców Wągrowca? Zdaniem sprzedawców najchętniej sięgamy po piwa niskopasteryzowane, niefiltrowane oraz te na miodzie akacjowym.

Oprócz przygotowywanego naturalną metodą piwa w punkcie firmowym możemy kupić wiele gadżetów przygotowanych specjalnie dla piwoszy. W ofercie znajdują się szklanki, otwieracze, drewniane skrzynki, a także koszulki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto