Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plany wójta, Cypriana Wieczorka na placówki oświatowe w Niemczynie, gm. Damasławek! Jednym z nich jest modernizacja szkoły!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Szkoła Podstawowa w Niemczynie, gm. Damasławek
Szkoła Podstawowa w Niemczynie, gm. Damasławek Google
Szkoła Podstawowa w Niemczynie przeszła już szereg zadań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się w lepszych warunkach i na lepszym sprzęcie. Przed Wójtem Gminy Damasławek, Cyprianem Wieczorkiem, pojawiają się kolejne wyzwania!

Jak mówi Wójt gminy Damasławek, Cyprian Wieczorek największą część budżetu Gmina Damasławek stanowią wydatki związane z oświatą. Staramy się dbać o naszą infrastrukturę oraz doposażać placówki oświatowe. Rok 2023 był bardzo obfity w realizację zadań, koniecznych dla Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

Wybudowano nową infrastrukturę sportową, zainicjowano akcję sadzenia drzew owocowych czy wymieniono legitymacje szkolne na elektroniczne. Bardzo dobrze układa się praca z Samorządem Uczniowskim. Szkoła zyskała również nowe logo. Podsumowując sporo się dzieje, a placówka się rozwija. Gratuluję całemu Zespołowi podjętych wyzwań, które bez wątpienia przyniosły pozytywne efekty.

- chwali wszystkie realizacje wójt.

To jednak nie wszystko!

Placówkę zaopatrzono w niezbędne narzędzia, by uczniowie mogli edukować się w jak najlepszych warunkach, dostosowanych do nowoczesności. W ubiegłym roku dokonano licznych zakupów - są to 4 tablice-monitory interaktywne, 5 monitorów do sali informatycznej, materiałów dydaktycznych (matematyka, wychowanie fizyczne), dwóch komputerów osobistych, telefonu stacjonarnego do sekretariatu, drukarki laserowej, czy 4 białych tablic ceramicznych. Nie zapomniano również o "pobocznych", ale jakże ważnych zadaniach, jak instalacja nowego dzwonka, rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego z telewizorem, zakup i instalacja flag, mównicy z mikrofonem i osprzętem nagłaśniającym. Dokonano także zakupu wiertarki i dmuchawy Stihl.

Rok 2024, to kolejne inwestycje

Latem ruszy modernizacja zabytkowego budynku szkoły, w którym aktualnie zlokalizowane są oddziały przedszkolne. Wymienimy dach, rynny oraz odnowimy elewację. Realizacja przedsięwzięcia poprawi bezpieczeństwo oraz wizerunek szkoły.

- mówi Cyprian Wieczorek

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto