Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia Socjalna "Wspólny Sukces" z Wągrowca istnieje już 10 lat! Przed nią - i za nią - wiele ważnych zadań

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Uroczystość jubileuszowa w MDK w Wągrowcu
Uroczystość jubileuszowa w MDK w Wągrowcu FB Spółdzielnia Socjalna "Wspólny Sukces"/ Ewa Roman
Spółdzielnia Socjalna “Wspólny Sukces” została założona przez jednostki samorządu terytorialnego: Gminę Wągrowiec i Powiat Wągrowiecki. Minęło już 10 lat od czasu jej powstania. Z tej okazji odbyła się uroczystość w Miejskim Domu Kultury. Placówka prowadzi bardzo ważne zadania.

Wpis do KRS-u spółdzielnia uzyskała 27 grudnia 2013 roku. Z chwilą rejestracji rozpoczęły się przygotowania do uruchomienia jej działalności. 10 lat działalności placówki, to wiele ważnych zadań na rzecz mieszkańców powiatu wągrowieckiego. Przez te wszystkie lata prezeską instytucji była Ewa Roman.

Pierwsze rozmowy na temat powołania naszej spółdzielni rozpoczęły się już w grudniu 2012 roku kiedy to Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych poinformowało Stowarzyszenie "Rehabilitacja" z Wągrowca o realizowanym projekcie "Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ". Panią Prezes - Irenę Wojewódzką-Kucz nawet przez chwilę nie trzeba było namawiać o słuszności tego przedsięwzięcia. Spółdzielnia bowiem miała aktywizować zawodowo osoby niepełnosprawne, a także narażone na wykluczenie społeczne.

- wspomina Ewa Roman

Stowarzyszenie "Rehabilitacja"

Prowadzi ono Środowiskowy Dom Samopomocy oraz trzy Warsztaty Terapii Zajęciowej: w Wapnie, Wiardunkach i Wągrowcu. Uczestnicy ze względu na schorzenia nie mają możliwości podjęcia zatrudnienia na wolnym rynku pracy - alternatywą dla nich zatem jest spółdzielnia.

Prezes, Irena Wojewódzka-Kucz, wystąpiła z inicjatywą założenia spółdzielni do Pana Przemysława Majchrzaka - Wójta Gminy Wągrowiec. Pan Wójt również przyjął projekt z entuzjazmem i tak w czerwcu 2013 roku powstała grupa inicjatywna, która swe zamierzenia przedstawiła Panu Michałowi Piechockiemu - Staroście Wągrowieckiemu. Powiat również podjął dialog i tak zaczęły się gorące dyskusje, szkolenia i przygotowywania. Zostały podjęte stosowne uchwały, w skutek których powołano Spółdzielnię Socjalną "Wspólny sukces"

- dodaje Ewa Roman

Główna idea Spółdzielni Socjalnej “Wspólny Sukces”

To są zatrudnienia osób niepełnosprawnych i narażonych na wykluczenie społeczne.

W ten sposób chcemy dać szansę osobom niepełnosprawnym na aktywizację zawodową i realne zaistnienie na rynku pracy. Spółdzielnia jest stale wspierana poprzez zlecanie wykonania publicznych usług. Pamiętajmy, że osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, bezrobotne i niepełnosprawne trzeba wspierać nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem.

- czytamy na stronie Spółdzielni

W Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu Spółdzielni

Jak mówili pracownicy Spółdzielni Socjalnej "Wspólny Sukces" podczas obchodów w MDK było pięknie i wzruszająco. Podziękowania, za wspólne 10 lat, popłynęły do byłej już prezeski, Ewy Roman.

Dla nas były to lata piękne, trudne, pełne doświadczeń, cudów, wspaniałych ludzi, dobra, ale też determinacji i walki. Nie byłoby tak gdyby na czele naszej Spółdzielni nie stała nasza Szefowa Ewa Roman. To taki nasz anioł, jak powiedział sam zastępca burmistrza Wągrowca, Remigiusz Priebe. Zmieniła się nasza świadomość, bo dla Spółdzielni rozpoczęła się zupełnie nowa droga. Spółdzielnia zaczyna kolejny rok pracy z nowym Zarządem.

- piszą w mediach społecznościowych członkowie placówki

Spółdzielni życzymy kolejnych sukcesów!

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto