Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Razem można więcej! W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się Spotkanie w ramach Rady Partnerstwa „Razem dla Rozwoju”

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się Spotkanie w ramach Rady Partnerstwa „Razem dla Rozwoju”
W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się Spotkanie w ramach Rady Partnerstwa „Razem dla Rozwoju” FB Cyprian Wieczorek - Wójt Gminy Damasławek
Spotkanie w ramach Rady Partnerstwa „Razem dla Rozwoju” odbyło się we wtorek, 16 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Podsumowano działania oraz omawiano ważne sprawy dotyczące rozwoju, które są w planach

O tym, że wspólne działania mogą przynieść zaskakujące, pozytywne efekty, nie trzeba przekonywać. Decyzję o współpracy z kilkoma gminami, w 2020 roku, podjął Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc, który został jednocześnie Przewodniczącym Rady Partnerstwa. W skład partnerstwa wchodzą: Powiat Wągrowiecki, Gmina Damasławek, Gmina Wapno, Miasto i Gmina Janowiec Wielkopolski oraz Miasto i Gmina Kcynia.

Celem zawarcia umowy o partnerstwie w 2020 roku było przygotowanie się do udziału w realizacji projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz jego kontynuacji Centrum Wsparcia Doradczego Plus. Konkurs ten dedykowany był dla gmin zidentyfikowanych jako zagrożone trwałą marginalizacją, które dzięki współdziałaniu będą miały większe szanse na rozwój lokalny i będą miały większe szanse na pozyskanie środków zewnętrznych.

- informuje Starostwo Powiatowe

Spotkanie w Wągrowcu to dalekosiężne plany korzyści

Uczestnicy spotkania z Tomaszem Krancem, czyli Leszek Grzeczka - Burmistrz Janowca Wielkopolskiego, Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, Wójt Gminy Wapno Maciej Kędzierski, Anna Duda-Nowicka, reprezentująca Kcynię oraz Beata Jessa - kierownik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Transportu Publicznego rozmawiali o dotychczasowych efektach współdziałania, ale pojawiły się także rozwojowe plany na przyszłość.

Rezultaty udziału Partnerstwa w projektach to: opracowana strategia terytorialna, pakiet projektów kluczowych dla rozwoju obszaru partnerstwa, dokumentacja aplikacyjna dotycząca wybranych projektów. Pakiety projektów, wynikające z dokumentów wypracowanych w Partnerstwie, powinny mieć preferencyjny dostęp do środków z polityki spójności UE na lata 2021- 2027.

- dodaje Starostwo

Jak poinformował Wójt Gminy Damasławek, Cyprian Wieczorek:

W ramach prac opracowaliśmy dokumenty niezbędne do wykonania termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. W Gminie Damasławek dotyczy to Szkoły Podstawowej w Niemczynie, OSP Damasławek, OSP Niemczyn oraz Ośrodka Zdrowia w Damasławku. Pozwoli to na złożenie wniosków o dofinansowanie ww. zadań.

Pierwsze plany wspólnych działań zatem pojawiły się, teraz czekamy na następne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto