MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Parku św. Huberta w Mieścisku wystartowała w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym Modernizacja Roku&Budowa XXI w.

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Park św. Huberta w Mieścisku
Park św. Huberta w Mieścisku Miasto i Gmina Mieścisko
Rewitalizacja Parku św. Huberta w Mieścisku wystartowała w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym Modernizacja Roku&Budowa XXI w. To prestiżowy konkurs, który wyłania najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne obiekty w Polsce już od 27 lat. Jak można zagłosować?

Ogólnopolski Konkurs Budowlany dla inwestorów, wykonawców i projektantów ma już długą, 27-letnią tradycję. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy. W tym konkursie zgłoszona została również Rewitalizacja Parku św. Huberta w Mieścisku.

- Celem naszych działań jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty.

- informują organizatorzy konkursu, Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego

Park św. Huberta w Mieścisku

Inwestycja została zakończona na początku 2023 roku. W tamtym czasie burmistrz - jeszcze wtedy wójt - Mieściska tak pisał w mediach społecznościowych:

- Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, które z każdym dniem będzie piękniało jeszcze bardziej, wraz ze wzrostem trawy, rozkwitu roślin ozdobnych - traw, bylin, kwiatów, ale także krzewów i drzew. A zieleni w tym miejscu nie brakuje - w ramach inwestycji posadziliśmy tam ponad 100 szlachetnych drzew (dęby, platany klonolistne, magnolie, klony itd.) kilkaset krzewów oraz ponad 60 tysięcy bylin i roślin cebulowych, by cieszyły każdego z nas feerią barw, kształtów i swoistej rozmaitości!

W Parku św. Huberta w Mieścisku, powstały alejki spacerowe z oświetleniem, ławkami i małą infrastrukturą (kosze na śmieci, psie pakiety, tabliczki informacyjne, pergole), dwa niezależne place zabaw - jeden w części centralnej, drugi pośród wysokich drzew, strefa street workout: ławki, drążki, poręcze i inne elementy siłowni zewnętrznej. Zachowana została sucha plaża, na której znajdują się ławostoły, całoroczne parasole, ale także drewniane leżaki - wszystko w otoczeniu wysokich traw i drzew.

- Centralnym miejscem w parku jest amfiteatr - zadaszona scena ze stałymi miejscami siedzącymi i utwardzonym placem wokół, a także rotunda - zaplecze sceniczne i techniczne - w budynku tym znajdują się także toalety, które dostępne są bezpośrednio z zewnątrz - w sezonie będą ogólnodostępne dla korzystających z parku.

- dodał Przemysław Renn
Inwestycja kosztowała 4.120.000 złotych, z czego 70% było to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a pozostała część pochodziła ze środków własnych gminy.

Jak można zagłosować?

Na wstępie wchodzimy na stronę internetową organizatorów TUTAJ
Później należy kliknąć „zagłosuj”, podać swoje imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć „Nie jestem robotem”, a po udanej weryfikacji zatwierdzić swój głos.
Na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować. To wszystko - głos został oddany.
Liczba oddanych głosów będzie aktualizowana o pełnych godzinach. Głosy można oddawać raz na 24 h w każdym województwie. Głosowanie potrwa do 9 maja do godz. 12:00 i jest całkowicie bezpłatne.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto