Rozstrzygnięto maraton pływacki

JAR
W minioną sobotę odbył się IV Maraton Pływacki o Błękitną Wstęgę Jeziora Durowskiego. Mimo że pogoda nie rozpieszczała uczestników na starcie pojawiło się 28 pływaków

Zawody przeprowadzono na wszystkich zaplanowanych dystansach i we wszystkich kategoriach. Niekwestionowaną gwiazdą zawodów okazał się Hubert Król z Koła, były wicemistrz Polski w triathlonie, który zdecydowanie wygrał na najdłuższym dystansie – 1500 metrów.

Na drugim miejscu, po kilku minutach, dopłynął Florian Tireau z Francji, a trzecie miejsce wywalczył Robert Kapuściński z Bydgoszczy. W kategorii Open kobiet, również na dystansie 1500 metrów wygrała Klaudia Czarnecka z Wągrowca, która wyprzedziła Katarzynę Bielecką.

Dystans 1500 metrów pokonywali także najstarsi uczestnicy zawodów, startujący w kategorii Masters. Wśród nich najlepszym pływakiem okazał się Jacek Adamski ze Szczodrochowa , drugie miejsce wywalczył Sławomir Kaczmarek z Wągrowca, a ostatnie miejsce na podium zajął Janusz Wolniewicz z Obornik.

W kategorii młodzieży gimnazjalnej na 800 m wygrała Joanna Korbal z MKS Lider, która wyprzedziła Jagodę Lorek z Wrocławia oraz Angelikę Kuter z Jerzykowa. Na tym samym dystansie wśród chłopców najlepszy był Wojciech Bielecki z MKS Lider, który w pokonanym polu zostawił Grzegorza Szczepaniaka z MKS Nielba Wągrowiec oraz Alberta Twaroga z Poznania.

Uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej ścigali się na dystansie 500 m. Wśród dziewcząt najlepszą pływaczką długodystansową została Olga Masłowska z Gniezna, która wyprzedziła swoją siostrę bliźniaczkę Bognę oraz Angelikę Kuter z Jerzykowa. Wśród chłopców znowu zwyciężył zawodnik wągrowieckiego Lidera – Jakub Martyński, który miał tylko jednego rywala – Michaela Griffitha z Promna.

W najmłodszej kategorii wiekowej klas I-III na dystansie 300 m tryumfowała Dorota Żerebiło z Trzcianki, która pokonała 7-letnią Natalkę Pilarską z MKS Lider. Na tym samym dystansie startował również Sebastian Szczepaniak z Wągrowca, który wobec braku konkurentów został najlepszym długodystansowym pływakiem Wągrowca w swojej kategorii wiekowej.