Sokół Mieścisko - Nielba II Wągrowiec

Joanna Pacan
Niedzielne spotkanie Sokoła z Nielbistami okazało się godnym uwagi. Przybyło sporo kibiców.

Mecz pomiędzy Sokół Mieścisko a Nielba II Wągrowiec odbył się w niedzielę na stadionie sportowym w Mieścisku. Był to mecz 3 rundy o Puchar Polski na szczeblu OZPN Piła. Drużyna Sokoła Mieścisko nie była faworytem tego spotkania, rozpoczęła mecz defensywnie koncentrując się głownie na kontratakach, w pierwszej połowie było kilka grożnych akcji ze strony Nielby, lecz w bramce Sokoła dobrze spisywał sie bramkarz Radosław Wociński. Pod koniec pierwszej połowy grożną kontrę wyprowadził Sokół, Bartosz Szymański wyszedł sam na sam z bramkarzem Nielby minął go, a następnie został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Dariusz Janowiak. Była to 44 minuta.
Po wznowieniu zaatakowała Nielba i w zamieszaniu podbramkowym po świetnej obronie Wocińskiego piłka spadła pod nogi gracza Nielby i ten wyrównał stan meczu. Pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 1-1. druga połowa rozpoczeła się od ataków Gości i po chwili zagapienia prowadziła Nielba po ładnym strzale z pola karnego. Po staracie bramki do ataku na faworyzowanych gości ruszył Sokół strzelił nawet dwie bramki, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Do trzech razy sztuka i po następnej akcji Sokoła było już 2-2, a bramkę w sytuacji sam na sam strzelił dla Sokoła niezawodny Tomasz Tyszkiewicz. Stan meczu utrzymywał sie do 81 minuty, gdy po wrzutce w pole karne Sokoła padła bramka samobójcza po pechowym odbiciu piłki przez gracza Sokoła.W tym momencie zeszło jakby powietrze z chłopaków z Mieściska i niestety bardziej doświadczeni gracze Nielby wykorzystali kolejne sytuacje i strzelili jeszcze dwie bramki w 85 i 88 minucie. Mecz zakończył się 2-5 dla Nielby.

Stowarzyszenie Sokół w Mieścisku dziekuje firmie DAMTRANS pana DAMIANA SIÓDMIAKA za pomoc w zakupie kompletów stroi, w których drużyna wystąpiła w meczu Pucharowym. Pragnie także podziękować Urzędowi Gminy Mieścisko za przygotowanie boiska oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieścisku za udostępnienie szatni na terenie szkoły.