Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Termomodernizacja bloków w Wągrowcu za miliony. Władze TBS: będą oszczędności

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
Zmienia się oblicze bloków w Wągrowcu
Zmienia się oblicze bloków w Wągrowcu arch. TBS Wągrowiec
Zmieniło się oblicze bloków na ulicach Mickiewicza i Janowieckiej w Wągrowcu. Jak przekonuje prezes TBS Wągrowiec Daniel Kurpiński, przeprowadzone inwestycje przyniosą oszczędności.

Kolejne bloki, których wspólnoty powierzyły zarząd Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Wągrowcu zmieniły swoje oblicze.

- Od marca do czerwca trwały prace związane z termomodernizacją bloków przy ulicy Mickiewicza 13-13A oraz Janowieckiej 33-35 - wyjaśnia Daniel Kurpiński, prezes TBS Wągrowiec.

Obie inwestycje, podobnie jak wcześniejsze, były przeprowadzane w oparciu o kredyt z w banku Bank Gospodarki Krajowej, w ramach programu Jesica 2 i pieniądze unijne.

- Oprocentowanie takiego kredytu to od 0,2 procenta do 0,4 procenta. Jest on zaciągany na daną wspólnotę, a nie na jej członków. Spłata następuje z funduszu remontowego tak, że mieszkańcy nie będą negatywnie odczuwali rat - wyjaśnia prezes TBS.

ZOBACZ TAKŻE

Koszt inwestycji na ulicy Mickiewicza to około 720 tysięcy złotych.

- Poza termomodernizacją budynków wyremontowano także balkony - wyjaśnia Bernard Czaplicki, kierownik administracji i eksploatacji TBS.

Jak przekonuje Kurpiński, przeprowadzone prace pozwolą na oszczędności energetyczne sięgające 30-40 procent. Dodatkowo, jak podkreśla, wzrasta wartość samych obiektów i mieszkań znajdujących się wewnątrz.

Środki na spłatę kredytu będą pochodziły z funduszu remontowego danej wspólnoty. - Poszczególni właściciele mieszkań nie mają obciążonych hipotek swoich lokali - podkreślają przedstawiciele TBS.

Poza termomodernizacją, w bloku na ulicy Mickiewicza zdecydowano się na remont klatek schodowych. Kosztował on około 60 tysięcy złotych. - Do końca czerwca pojawi się tu także parking dla rowerów - wyjaśnia Kurpiński.

ZOBACZ TAKŻE

Koszt inwestycji na ulicy Janowieckiej to natomiast około 750 tysięcy złotych. Tu, poza termomodernizacją, zdecydowano się także na przełożenie dachu. - Aktualnie trwają prace na klatkach schodowych - informuje Czaplicki.

Jeszcze w tym roku władze TBS planują remonty kolejnych trzech bloków. Jak wyjaśnia prezes towarzystwa, pozytywną weryfikację przeszły już wnioski dotyczące inwestycji planowanych przy blokach na ulicy Opackiej 22, Poznańskiej 27 oraz Łąkowej 14.

Niewykluczone, że w przyszłości prace ruszą także i w innych lokalizacjach, jednak już nie w oparciu o program Jesica. - Środki z niego już się kończą. Nie wykluczamy jednak prac w oparciu o specjalne kredyty - podsumowuje Daniel Kurpiński.

Zmienia się oblicze bloków w Wągrowcu

Termomodernizacja bloków w Wągrowcu za miliony. Władze TBS: ...

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz najpopularniejsze sale weselne w powiecie wągrowiecki...

W Wągrowcu działa już wypożyczalnie sprzętu pływającego

W Wągrowcu działa wypożyczalnia sprzętu pływającego. Są rowe...

Dworki i pałac w powiecie wągrowieckim. Pałac Nieżychowskich...

Wągrowiec otacza piękna przyroda. Zobaczcie to na niesamowit...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto