Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wągrowiec się rozświetli! Wągrowiecki samorząd otrzyma niemal 720 tysięcy złotych na wymianę opraw oświetleniowych!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Urząd Miejski Wągrowiec
720 tysięcy złotych - taką kwotę dofinansowania otrzyma samorząd wągrowiecki na wymianę opraw oświetleniowych na terenie miasta. Gmina Miejska wymieni stare oprawy na nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED

Gmina Miejska Wągrowiec otrzymała wsparcie finansowe z Programu Inwestycji Strategicznych „Rozświetlamy Polskę” w kwocie 720 tysięcy złotych. Pieniądze te, wraz z wkładem z budżetu miasta, są przeznaczone na na wymianę opraw oświetleniowych na terenie miasta. plany zakładają wymianę starych opraw na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED w ilości 473.

Oprawy planuje się wymienić w 24 punktach na terenie miasta, w tym: na parkingu przy Aquaparku, na parkingu przy ul. Bydgoskiej oraz na ulicach: Kcyńskiej, Tadeusza Nożyńskiego, Piaskowej, Polnej, Zenona Willi, 11 Listopada, Os. Wschód, Dębińskiej, Letniej, Bartodziejskiej, Gnieźnieńskiej, Bobrownickiej, Czereśniowej, Brzoskwiniowej, Elizy Orzeszkowej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Janowieckiej, przy Rondzie Chodzieskim, Brzozowej, Spokojnej, Powstańców Wielkopolskich.

- poinformował Urząd Miejski w Wągrowcu

Nowe oprawy, to wiele zalet

Nowoczesne oświetlenie LED nie tylko będzie dostosowane do obecnych wymogów w tym zakresie, ale również poprawi bezpieczeństwo na ulicach miasta. Jest ono również energooszczędne i charakteryzuje się zwiększoną żywotnością, co automatycznie zmniejszy koszty ich konserwacji. Przewidywana wartość tej inwestycji wyniesie 898 700 złotych.

Tę potrzebną dla naszego wspólnego bezpieczeństwa inwestycję, będziemy mogli realizować dopiero wtedy, gdy radni zgodzą się zabezpieczyć na ten cel 20% wkładu własnego. Liczę, że to nastąpi już na etapie ustalania przyszłorocznego budżetu miast

a
- mówi burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto