Dwa złote medale i jeden srebrny, to kolejne zdobycze RakocyTeam - Wild Freespirit Leveris FCI!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
FB RakocyTeam - Wild Freespirit Leveris FCI
Dwa złote medale i jeden srebrny, to kolejne zdobycze RakocyTeam - Wild Freespirit Leveris FCI! Zespół sportowy zbiera laur za laurem! Gdzie tym razem?

Niedawno wrócili z Mistrzostw Świata World Champion 2023, który odbył się w czeskiej miejscowości Abertamy, a już zbierają kolejne laury! Rakocy Team - Wild Freespirit Leveris FCI ponownie na podium! Tym razem medale zdobyte zostały w Pucharze Polski w sporcie psich zaprzęgów Koźle 2023! Wyścig ten był memoriałem Jarosława Rakocy, ojca Krystiana.

Kilka dni temu Krystian Rakocy zdobył tytuł Mistrza Świata!

W dniach 10 - 12 listopada, w czeskiej miejscowości Abertamy, odbyły się Mistrzostwa Świata FISTC psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Krystian Rakocy, startujący w Mistrzostwach, został Mistrzem Świata!

Były to 3 dni ściągania w trudnych warunkach. Deszcz, śnieg, wiatr, błoto... do tego trasa prowadziła przez czeskie góry. Tym bardziej cieszy mnie, że udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Jestem dumny z moich psiaków, że tak świetnie sobie poradziły. Spełniłem marzenie moje i moich rodziców.

- powiedział sportowiec
Warto dodać, że startująca w Mistrzostwach Natalia Rakocy, prywatnie żona Krystiana, zajęła w tych mistrzostwach 4 miejsce w kategorii hulajnoga z dwoma psami.

Kolejne sukcesy!

Dwa złote medale i jeden srebrny - to podsumowanie Pucharu Polski w sporcie psich zaprzęgów Koźle 2023, w którym Rakocy Team wzięli udział.

Było kilka zmian w składach i sprawdzenie jak psiaki spiszą się w innych klasach. Krystian wraz z Rayą, Flokim, Jasiem i Kenaiem zdobyli złoty medal w C1 (DR4 NB1), czyli czwórkach, a Natalia wraz z Kodą i Negro zdobyli złoto w D1 (DS2 NB1), czyli na hulajnodze z dwoma psami. W dodatku Natalia wystartowała w canicrossie, czyli biegu z psem razem z naszym najmłodszym Filipkiem, dla którego były to pierwsze zawody w życiu i zdobyli srebrny medal.
Krystian natomiast wystartował dodatkowo w DS1, czyli na hulajnodze z jednym psem z Mojito, który wcześniej startował tylko w canicrossie. Niestety drugiego dnia, z powodu dużej ilości śniegu na trasie, Krystian zaliczył mocną glebę po wpadnięciu w poślizg, stracił bardzo dużo czasu i ostatecznie zdobył w tej klasie czwarte miejsce.