Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jazz w Rodzinnym Mieście - cykl wydarzeń składający się z warsztatów, prelekcji i koncertów, dobiegł końca. Chcemy więcej!

Robert Pilachowski
Robert Pilachowski
Jazz w Rodzinnym Mieście. to projekt, który składał się z cyklu wydarzeń o charakterze edukacyjno-animacyjnym. W ramach tego cyklu odbyły się audycje edukacyjne, warsztaty i koncerty, które skierowane były do wszystkich grup wiekowych.

Jazz w Rodzinnym Mieście, to autorski projekt śp. Grzegorza Bartkowiaka, który był realizowany już w latach 2020-2021.
W tym roku dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Iwona Szafran, wznowiła projekt, a udało się to dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 72.000 zł.

Ponad dwa tysiące widzów!

Podczas całego cyklu wydarzeń w 2023 roku zorganizowaliśmy koncerty, warsztaty oraz audycje edukacyjne. Udało nam się zebrać ponad 2.000 uczestników, którzy aktywnie brali udział w realizowanych działaniach. Zaprosiliśmy do udziału w projekcie artystów światowej sławy jak: Leszek Możdżer, Adam Palma czy Tomas Sanchez. W realizowanym projekcie udział brali również lokalni artyści, którzy edukowali z zakresu jazzu, jak na przykład Marta Jastrząbek. Cieszymy się, że o jazzie mogliśmy rozmawiać z dziećmi, młodzieżą, a także z seniorami. Z tego miejsce chciałbym państwa zaprosić na edycję przyszłoroczną projektu

- podsumowuje projekt Iwona Szafran

Warsztaty, koncerty, audycje

Pierwsze wydarzenie spod szyldu projektu odbyło się 19 sierpnia - były to warsztaty taneczne, które przeprowadziła grupa Swing Craze. W tym samym dniu odbył się również koncert zespołu Racing Team Swing. To muzycy nie tylko znani i cenieni w Polsce, ale też poza jej granicami. Zespół gra nowoczesny swing, łącząc tradycję z nowoczesnością, na wzór znakomitych twórców z ery swingu. Kolejnym i bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w całym cyklu był koncert światowej klasy muzyka - Leszka Możdżera. Tego wieczoru wystąpił również nie mniej znany i lubiany Adam Palma w duecie z Tomasem Sanchezem, oraz nasz lokalny Big Band 241.

Leszek Możdzer zachwycony Big Bandem 241!

Bardzo mi się podał Band 241, super repertuar, super energia, świetnie jest to wszystko porobione, no kopało to! Uwielbiam big-bandy, ale wiem, że są bardzo trudne do prowadzenia. To jest duża ilość charakterów do pogodzenia, czas, finanse. Trzeba kilkadziesiąt osób zebrać w jednym miejscu, a to nie jest takie proste

- mówił Leszek Możdżer o naszym lokalnym zespole

Następnie 28 września odbyły się audycje dla uczniów lokalnych szkół, które przeprowadzili muzycy pochodzący z Wągrowca, absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego z Bydgoszczy. Tydzień później w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury odbył się koncert pod tytułem: "Bolewski i Tubis grają Ciechowskiego". To było wspaniałe widowisko, pełne ciekawych aranżacji znanych już utworów Grzegorza Ciechowskiego oraz kompozycji własnych, niemniej interesujących.
Ostatnim akcentem cyklu był bardzo dobrze przyjęty występ Jazz Big-band 75 z Bydgoszczy.
Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tego niebywałego cyklu!

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto